აკადემიური პერსონალი

პეტრე შოთაძის სახელობის თბილისის სამედიცინო აკადემიის
არჩეული პერსონალი

  1. მიხეილ თაქთაქიშვილი – პროფესორი (სამედიცინო ქიმია/ბიოქიმია)
  2. გიორგი დიდავა – პროფესორი (პათოლოგიური ანატომია)
  3. შორენა ტუკვაძე – ასოცირებული პროფესორი (ციტოლოგია, ჰისტოლოგია, ემბრიოლოგია)
  4. მაია ზარნაძე – ასისტენტ პროფესორი (მიკრობიოლოგია)
  5. კახა ქუნთელია – პროფესორი (სისხლძარღვთა ქირურგია)
  6. ლეონიდე თოხაძე – პროფესორი (ქირურგია)
  7. ირაკლი ავაზაშვილი – პროფესორი (სხივური დიაგნოსტიკა და თერაპია)
  8. ნინო კერვალიშვილი – ასოცირებული პროფესორი (სამედიცინო რეაბილიტაცია)
  9. მიხეილ ჯანჯალია – ასოცირებული პროფესორი (ონკოლოგია)
  10. ლუხუმ ჭანტურია – ასოცირებული პროფესორი (ტრავმატოლოგია-ორთოპედია)
  11. ეკა დგებუაძე – ასისტენტ პროფესორი (ონკოლოგია)
  12. მარიამ ქუთათელაძე - ასისტენტ პროფესორი (სხივური დიაგნოსტიკა და თერაპია)
  13. მაია კივილაძე – პროფესორი (ქირურგიული სტომატოლოგია)
  14. ირაკლი ჭელიშვილი – პროფესორი (ნეიროქირურგია)
  15. ნატალია ასათიანი – ასოცირებული პროფესორი (ენდოკრინოლოგია)
  16. მაია დათუაშვილი - ასოცირებული პროფესორი (დერმატოვენეროლოგია)
  17. მანონ ლორია - ასოცირებული პროფესორი (სამედიცინო რეაბილიტაცია, ფიზიკური მედიცინა და კურორტოლოგია)
  18. გიორგი კანდელაკი – პროფესორი (სამედიცინო ბიოლოგია);
  19. ანა ციციშვილი - ასოცირებული პროფესორი (ციტოლოგია, ჰისტოლოგია ემბრიოლოგია);
  20. ირაკლი სასანია - ასოცირებული პროფესორი (საზოგადოებრივი ჯანდაცვა და მენეჯმენტი);
  21. ეკატერინე საღირაშვილი - ასოცირებული პროფესორი (პათოლოგია);
  22. ნანა ფილია - ასოცირებული პროფესორი (პრევენციული მედიცინა);
  23. თამარ გაიხარაშვილი – პროფესორი (პედიატრია);
  24. ლალი მეკოკიშვილი - პროფესორი (დერმატოვენეროლოგია);
  25. გია ბერაძე - პროფესორი (შინაგანი სნეულებები);
  26. ანზორ მელია - პროფესორი (შინაგანი სნეულებები);
  27. დიანა ჯინჭარაძე - პროფესორი (მეანობა-გინეკოლოგია);
  28. ნინო ჟვანია - ასოცირებული პროფესორი (შინაგანი სნეულებები);
  29. ანა რეხვიაშვილი - ასისტენტ პროფესორი (შინაგანი სნეულებები);
  30. გიორგი მაცაბერიძე - პროფესორი (ქირურგია);
  31. გიორგი გვახარია - ასოცირებული პროფესორი (ქირურგია);
  32. ხათუნა კალაძე - ასოცირებული პროფესორი (ქირურგია);
  33. ნანა ცინცაბაძე - ასოცირებული პროფესორი (მეანობა-გინეკოლოგია);
  34. ამირან ქორიძე - ასოცირებული პროფესორი (მეანობა-გინეკოლოგია);
  35. ზურაბ რაინაული - პროფესორი (უროლოგია);
  36. ნოდარ კაკაბაძე - ასოცირებული პროფესორი (ნერვული სნეულებები);
  37. მანანა ბოკუჩავა - პროფესორი (ფსიქიატრია);
  38. მარინე კანაშვილი - ასოცირებული პროფესორი (ინფექციური სნეულებები);
  39. მაია დოლიძე - ასისტენტ პროფესორი (მეანობა-გინეკოლოგია);
  40. ილია მუხაძე - ასისტენტ პროფესორი (მეანობა-გინეკოლოგია);
  41. თამარ დოლიძე - პროფესორი (ორთოპედიული სტომატოლოგია);
  42. რამაზ კალმახელიძე – პროფესორი (ბავშვთა ასაკის სტომატოლოგია);
  43. ოთარ დარჯანია - ასოცირებული პროფესორი (ორთოდონტია);
  44. თამარ ნემსაძე - ასისტენტ პროფესორი (ქირურგიული სტომატოლოგია).
  45. გია ნემსაძე – პროფესორი (ონკოლოგია);
  46. თამარ ვახტანგაძე – ასოცირებული პროფესორი (შინაგანი სნეულებები);
  47. ლეილა ნადარეიშვილი – ასოცირებული პროფესორი (რეპროდუქტოლოგია);
  48. დავით აბულაძე – ასოცირებული პროფესორი (ქირურგია);
  49. ნინო ლორთქიფანიძე – პროფესორი (დერმატოვენეროლოგია);
  50. ირმა ბუჩუკური – ასოცირებული პროფესორი (დერმატოვენეროლოგია);
  51. თამარ გიორგობიანი – ასოცირებული პროფესორი (შინაგან სნეულებათა  დიაგნოსტიკა);
  52. ციცინო ფარულავა – ასოცირებული პროფესორი (პედიატრია).