თსა-ს სტუდენტთა საყურადღებოდ!
დისტანციური სწავლების პროცესში თსა-ს პარტნიორი პლატფორმის AMBOSS-ს მიერ შემუშავდა და დაიგეგმა ონლაინ ვებინარი თემაზე: “როგორ გავხდეთ კარგი კლინიცისტი და მოვემზადოთ საერთაშორისო გამოცდებისათვის (მათ შორის, USMLE)“.
ვებინარი ჩატარდა ორშაბათს, 8 ივნისს, 18:00 – 19:00 (თბილისის დროით).
AMBOSS გახლავთ მსოფლიოს გამოცდილი და თავდადებული ექიმების მიერ შექმნილი ინტერაქტიური ბიბლიოთეკა. იგი მოიცავს 20,000-ზე მეტ სამედიცინო თემას, რომელიც დაკავშირებულია 5.000-ზე მეტ კლინიკურ შემთხვევებზე დაფუძნებულ კითხვებთან. AMBOSS უწყვეტად აწოდებს განახლებულ სამედიცინო ინფორმაციას სტუდენტებს, ექიმებსა და მედიცინის სკოლებს მთელი მსოფლიოს მასშტაბით.
ვებინარის მონაწილეებმა მიიღეს ინფორმაციას , თუ როგორ გამოიყენონ AMBOSS რათა გახდნენ უკეთესი კლინიცისტები და წარმატებით მოემზადონ ისეთი საერთაშორისო გამოცდებისათვის, როგორიცაა USMLE.
ვებინარზე სტუდენტებმა შეისწავლეს თუ როგორ გამოიყენონ პლატფორმა ეფექტურად საკუთარი სამედიცინო ცოდნის გაღრმავებისა და მიღებული ინფორმაციის გააზრების გზით. ასევე აითვისეს საკუთარი პროგრესის მონიტორინგის მეთოდები და ჰქონდათ გამოცდილი მენტორებისათვის კითხვების დასმის შესაძლებლობა.
ვებინარზე მომხსნებლები იყვნენ:
დოქტორი Ryan Colaço, AMBOSS სამედიცინო რედაქტორი და ბერლინის ოფისის IMG ურთიერთობების მენეჯერი.
დოქტორი Tanner Schrank, AMBOSS პარტნიორული ურთიერთობების მენეჯერი, ცენტრალურ და აღმოსავლეთ ევროპაში.

For students of Tbilisi State Medical University and Tbilisi Medical Academy
Created by a team of dedicated physicians from around the world, AMBOSS is an interactive library of 20,000+ medical topics interlinked with a Question Bank with nearly 5,000 clinical case-based questions. With all the necessary resources in one place, AMBOSS instantly delivers up-to-date medical knowledge to students, physicians, and faculty globally.
At this workshop, students learnt how AMBOSS can help them to excel in medical school, to become better clinicians and prepare for international exams such as the USMLE. They acquired the information how to increase their medical knowledge to improve their ability to apply and recall what they’ve read. Students have learnt how to make the best use of the platform’s extensive learning card library and Qbank offerings. They were trained how to keep track of their overall progress using AMBOSS built-in analysis tools. The workshop has been followed by a Q & A session.
Presenters were:
Dr. Ryan Colaço  physician from India. He is currently a Medical Editor and the IMG-Affairs Manager at the Berlin headquarters of AMBOSS.
Dr. Tanner Schrank is an American physician who studied medicine in Poland. He is the AMBOSS Partnerships Manager for Eastern & Central Europe.