საერთაშორისო კონფერენციებზე მიღებული გამოცდილების გაზიარება
საერთაშორისო კონფერენციებსა და საზაფხულო სკოლებში მიღებული გამოცდილების გაზიარების მიზნით თსა-ში სამუშაო შეხვედრები გაიმართა.
პროგრამის ხელმძღვანელმა ცისანა ლომაშვილმა, ვიცე რექტორმა კვლევის მიმართულებით ეკატერინე კლდიაშვილმა, უწყვეტი პროფესიული განვითარების სამსახურის მენეჯერმა მაკა ზარნაძემ, ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის უფროსმა ნინო სიხარულიძემ, სამედიცინო განათლების სპეციალისტმა დეა გოდერძიშვილმა და ინსტიტუციური კულტურის განვითარების დეპარტამენტის უფროსმა მაკა მაღლაკელიძემ კოლეგებს ევროპის სამედიცინო განათლების საერთაშორისო ასოციაციის (AMEE) და ევროპის სამედიცინო სკოლების ასოციაციის (AMSE) მიერ ორგანიზებულ სამეცნიერო კონფერენციებზე მიღებული გამოცდილება გაუზიარეს.
საერთაშორისო პროექტების კოორდინატორმა ხათუნა ხატიაშვილმა, სტუდენტთა სამეცნიერო აქტივობების კურატორმა საბა იორდანიშვილმა და საგამოცდო ცენტრის კოორდინატორმა ვახო დეისაძემ კი ნიდერლანდებში, რადბაუდის უნივერსიტეტში საზაფხულო სკოლაში მიღებული გამოცდილების შესახებ ისაუბრეს.
მიმდინარე პროექტების კოორდინატორმა ნატალია კოჭლაშვილმა კი აუდიტორიას გაუზიარა Erasmus-ის პროექტის, თანამშრომელთა მობილობის პროგრამის ფარგლებში რადბაუდის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის ისტორია და სამომავლო გეგმები.
შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს აკადემიის ადმინისტრაციის წარმომადგენლებმა, აკადემიურმა და მოწვეულმა პერსონალმა. შეხვედრების ფარგლებში მონაწილეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, განეხილათ და ერთმანეთისთვის გაეზიარებინათ სიახლეები, გამოცდილება, გამოწვევები და შესაძლებლობები სამედიცინო განათლების განვითარების, პედაგოგების პროფესიული განვითარების ხელშეწყობისა და შემდგომი საერთაშორისო ურთიერთობების განვითარების კუთხით.

Sharing the experience gained at international conferences
TMA hosted the working meetings to share the experience gained in international conferences and summer schools.
Head of Educational Program Tsisana Lomashvili, Vice-Rector in Research Ekaterine Kldiashvili, Manager of Continues Professional Development Maka Zarnadze, Head of Quality Assurance Department Nino Sikharulidze, Specialist in Medical Education and Research Dea Goderdzishvili and Head of Institutional Culture Department Maka Maglakelidze presented to colleagues from the Association for Medical Education in Europe (AMEE) and The experience gained at scientific conferences organized by the Association of Medical Schools in Europe (AMSE) was shared.
International projects coordinator Khatuna Khatiashvili, curator of students' scientific activities Saba Iordanishvili, and exam center coordinator Vakho Deisadze spoke about the experience gained at the summer school in the Netherlands at Radboud University.
Natalia Kotchlashvili, the coordinator of current projects, shared with the audience the history of cooperation with Radboud University within the framework of Erasmus project, staff mobility program, and plans.
Representatives of the Academy's administration, academic, and invited staff participated in the meeting. Within the framework of the meetings, the participants had the opportunity to discuss and share news, experiences, challenges, and opportunities in terms of the development of medical education, the promotion of the professional development of teachers, and the development of further international relations.