საორიენტაციო შეხვედრები თსა-ში
საორიენტაციო შეხვედრები პირველკურსელთათვის გრძელდება. პირველკურსელებთან მორიგი შეხვედრა გამართეს თსა-ს ინსტიტუციური კულტურის განვითარების დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა და სტუდენტური აკადემიის წევრებმა. შეხვედრის ფარგლებში ინსტიტუციური კულტურის განვითარების დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა მაკა მაღლაკელიძემ სტუდენტებს გააცნო თსა-ს მისია, მიზნები და გაუზიარა ინფორმაცია სტუდენტთა მხარდაჭერის სერვისების შესახებ, კერძოდ, ის, რომ სტუდენტებს შესაძლებლობა აქვთ ისარგებლონ ფსიქოლოგის სერვისით. გარდა ამისა, გააცნო ის, სოციალური პროექტები და პარტნიორები, რომელთანაც თსა სხვადასხვა  პროექტს ახორციელებს.
სტუდენტური აკადემიის (სა) წევრებმა პირველკურსელებს გაუზიარეს სა-ს მიზნები, მიმდინარე პროექტები, არსებული სტუდენტური კლუბების შესახებ ინფორმაცია და სამომავლო გეგმები.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ ფოტოპროექტის „სოფლის ექიმის 6 დღე“ მონაწილე სტუდენტები, რომლებმაც ისაუბრეს პროექტის  დეტალებზე და მათი თვალით დანახული სოფლის ექიმის პროფესია და ყოველდღიურობა გაუზიარეს.
შეხვედრა ინტერაქციულ ფორმატში მიმდინარეობდა და პირველკურსელთა ყველა საინტერესო შეკითხვას გაეცა პასუხი.
საორიენტაციო კვირეულის ფარგლებში სტუდენტებს უკვე ჰქონდათ შეხვედრა თსა-ს მედიცინის სკოლის დეკანთან და დეკანატის წარმომადგენლებთან, ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის ხელმძღვანელთან, საერთაშორისო ურთიერთობისა და კვლევის დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან, რომლებმაც მიაწოდეს ინფორმაცია სასწავლო პროცესის,  გაცვლითი პროგრამების და კვლევითი პროექტების შესახებ.

Orientation meetings at TMA
Orientation meetings for freshmen continue. The representatives of the Institutional Culture Development Department of TMA and members of the Student Academy held another meeting with the freshmen. Within the framework of the meeting, the head of the Department of Institutional Culture Development, Maka Maglakelidze, introduced the mission and goals of TMA to the students and shared information about the student support services, in particular, the fact that students have the opportunity to use the services of a psychologist. In addition, she introduced social projects and partners with whom TMA implements various social projects.
The members of the Student Academy (SA) shared with the freshmen the goals of the SA, current projects, information about existing student clubs, and plans.
The meeting was also attended by students participating in the photo project "6 Days of a Country Doctor", who spoke about the details of the project and shared the profession and everyday life of a country doctor as seen through their eyes.
The meeting took place in an interactive format and all the interesting questions of the freshmen were answered.
During the orientation week, the students already had a meeting with the Dean of the School of Medicine and representatives of the Dean's Office, the Head of the Quality Assurance Department, and representatives of the departments of International Relations and Research, who provided information about the educational process, exchange and research programs and etc.