შენი სიცოცხლე შენს ხელშია
ოქტომბერი ძუძუს კიბოს შესახებ ცნობიერების ამაღლების თვეა. კამპანიამ სახელწოდებით „შენი სიცოცხლე შენს ხელშია“ დღეს აიღო სტარტი და მთელი წლის განმავლობაში გაგრძელდება.
კამპანიის პირველი ღონისძიება სლოგანით, „ჩაიტარე სკრინინგი და იყავი დაცული“ დღეს გაიმართა. თსა-ს სტუდენტებმა, ადმინისტრაციის თანამშრომლებმა, ეროვნული სკრინინგ ცენტრის წარმომადგენლებმა,  ორგანიზაცია „ევროპა დონა საქართველოსთან“ და რიგით მოქალაქეებთან ერთად ცოცხალი ჯაჭვი შეკრეს. ღონისძიება სიმბოლურად ძუძუს კიბოს შესახებ ცნობიერების ამაღლებას და პაციენტთა მიმართ სოლიდარობის გამოხატვას ემახურება.
თბილისის სამედიცინო აკადემია ტრადიციულად უერთდება ძუძუს კიბოს შესახებ ცნობიერების ამაღლების კამპანიას და არაერთ ღონისძიებას გეგმავს ამ მიმართულებით.

Your Life is in Your Hands
October is Breast Cancer Awareness Month. The campaign called "Your life is in your hands" started today and will continue throughout the year.
The first event of the campaign with the slogan, „Get screened and be protected was held today. TMA students, administrative staff, representatives of the National Screening Center, together with the organization "Europe Donna Georgia" and ordinary citizens assembled a living chain. The event symbolically serves to raise awareness about breast cancer and express solidarity with patients.
Tbilisi Medical Academy traditionally joins the breast cancer awareness campaign and plans various events in this direction.