პეტრე შოთაძის სახელობის თბილისის სამედიცინო აკადემია Erasmus+ სასტიპენდიო პროგრამის ფარგლებში აცხადებს კანდიდატთა შერჩევას მასარიკის (ჩეხეთი) და იაშის მედიცინის და ფარმაციის (რუმინეთი) უნივერსიტეტებში წარსადგენად. გაცვლით პროგრამაში მონაწილეობა შეუძლიათ თსა-ს როგორც ქართულენოვანი, ასევე ინგლისურენოვანი მედიცინის სტუდენტებს, რომლებიც ამჟამად იმყოფებიან სწავლების VI-X სემესტრებში და GPA აღემატება 2.0-ს.
Erasmus+ პროგრამის ფარგლებში ფინანსდება მობილობასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯი და განსაზღვრულია ყოველთვიური სტიპენდია.
დაინტერესებულ სტუდენტებსგთხოვთ შეავსოთ სააპლიკაციო ფორმა [NK1]  (https://forms.gle/YBXi7JCvi38ZbUmf96 ნოემბრამდე და გამოაგზავნოთ ინგლისურ ენაზე შესრულებული სამოტივაციო წერილი და თსა-ს აკადემიური პერსონალის წევრის რეკომენდაცია ინგლისურ ენაზე (1 გვერდი) შემდეგ ელფოსტაზეerasmus@tma.edu.geელ.ფოსტის წერილის სათაურში მიუთით: „Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა.“

Attention to all students
Petre Shotadze Tbilisi Medical Academy announces open call for candidates, willing to participate in Erasmus+ exchange programme at Masaryk University (Czech Republic) and Iasi University of Medicine and Pharmacy (Romania). Students from both Georgian and English taught programmes, who at the moment are in their VI-XI semesters of study, with GPA no less than 2.0 are eligible to apply for the scholarships.
The selection of candidates will be carried out based on the application and candidate interviews, in accordance with the rules and procedures, determined by TMA.
Erasmus+ programme is a fully funded programme and includes travel, insurance, accommodation and monthly allowance.
Interested candidates, should fill out the application[NK1]   (https://forms.gle/YBXi7JCvi38ZbUmf9until November 6 and send a motivation letter in English (1 page) to the following e-mail. Email: erasmus@tma.edu.ge. In the subject line of the e-mail, indicate: "Erasmus+ exchange program."