გამოცდილების გაზიარება
თსა-ს აკადემიურმა პერსონალმა მონაწილეობა მიიღო ევროპის სამედიცინო განათლების საერთაშორისო ასოციაციის მიერ ორგანიზებულ კონფერენციაში - AMEE 2023. აღნიშნულ კონფერენციაში მიღებული გამოცდილების გაზიარების მიზნით, თსა-ში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
პროგრამის ხელმძღვანელმა ცისანა ლომაშვილმა, ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის უფროსმა ნინო სიხარულიძემ, ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის უფროსის მოადგილემ ბიძინა ჩაჩხიანმა, ფაკულტეტის განვითარების დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა მაკა ზარნაძემ და იმუნოლოგიის ლექტორმა კახა ბრეგვაძემ კოლეგებს სამეცნიერო კონფერენციებზე მიღებული გამოცდილება გაუზიარეს და ისაუბრეს იმაზე თუ რამდენად მნიშვნელოვანია მსგავსი ტიპის საერთაშორისო ღონისძიებებში თსა-ს მონაწილეობა.
შეხვედრას ესწრებოდნენ აკადემიის ადმინისტრაციის წარმომადგენლებ, აკადემიურ და მოწვეულ პერსონალსამუშაო შეხვედრების ფარგლებში მონაწილეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, განეხილათ და ერთმანეთისთვის გაეზიარებინათ სიახლეები, გამოცდილება, გამოწვევები და შესაძლებლობები სამედიცინო განათლების განვითარების, პედაგოგების პროფესიული განვითარების ხელშეწყობისა და შემდგომი საერთაშორისო ურთიერთობების განვითარების კუთხით.

The academic staff of TMA participated in the conference organized by the International Association for Medical Education in Europe - AMEE 2023. In order to share the experience gained in the conference, a working meeting was held at TMA.
The head of the MD program Tsisana Lomashvili, the Head of the Quality Assurance Department Nino Sikharulidze, the deputy head of the Quality Assurance Department Bidzina Chachkhiani, Head of the Faculty Development Department Maka Zarnadze, and the lecturer of immunology Kakha Bregvadze, shared the experience gained at the scientific conferences with their colleagues and talked about the importance of TMA in international events of this type.
The meeting was attended by representatives of the Academy's administration, academics, and invited staff. Within the framework of the workshops, the participants had the opportunity to discuss and share news, experiences, challenges, and opportunities in terms of the development of medical education, the promotion of the professional development of teachers, and the development of further international relations.