არითმიის ზამთრის სკოლა
“არითმიის ზამთრის სკოლა” მოტივირებულ სტუდენტებს საშუალებას აძლევს გააფართოონ ცოდნა მედიცინის მიმართულებით და მონაწილეობა მიიღონ მრავალფეროვან პრაქტიკულ სემინარებსა და ლექციებში.
თსა-ს ორგანიზებით, ბაკურიანმა „არითმიის ზამთრის სკოლას“ უმასპინძლა. ღონისძიების მიზანი იყო მრავალეროვნული სტუდენტებისა და ახალგაზრდა ექიმების შეკრება ცოდნის გაცვლის, ECG კითხვისა და გადაუდებელ შემთხვევებში გადაწყვეტილების მიღების საკითხებთან დაკავშირებით უნარების გამომუშავება.
“ბაკურიანში ჩატარებულმა ტრენინგმა შესაძლებლობა მომცა უფრო დეტალურად მესწავლა კარდიოგრამები, კარდიოლოგია და კიდევ ერთხელ დამენახა ექიმის ყოველდღიურ ცხოვრებაში მათი მნიშვნელობა. ასევე, ძალიან საინტერესო იყო პირველადი დახმარების კურსები, რაც ვფიქრობ არა მარტო ექიმებს, ყველა ადამიანს უნდა ჰქონდეს გავლილი, რადგან ერთ დღეს შეიძლება ამ ცოდნით ადამიანის სიცოცხლე გადავარჩინოთ” - აღნიშნა თსა-ს სტუდენტმა ლიზი მოყვანიძემ.
წელს, ტრენინგში თსა-ს სტუდენტებთან ერთად, უცხოელი პარტნიორი უნივერსიტეტების სტუდენტებმაც (სტამბოლის ალთინბაშის უნივერსიტეტი) მიიღეს მონაწილეობა. გარდა ამისა, ტრენინგებში ასევე მონაწილეობდნენ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის, გრიგოლ რობაქიძის სამედიცინო უნივერსიტეტის, ალტე უნივერსიტეტისა და ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტის მედიცინის მიმართულების სტუდენტები.
მდიდარ სამეცნიერო პროგრამასთან ერთად, სტუდენტები ასევე ჩაერთნენ სოციალურ საინფორმაციო კამპანიაში „პირველადი გადაუდებელი დახმარება გულის გაჩერების დროს“.  აღნიშნული ღონისძიებები და გადაუდებელ შემთხვევებში პირველი დახმარების უნარ-ჩვევების გავრცელება თანხვედრაშია ERASMUS+ პროექტ LIFESTRAND -ის მიზნებთან და ამოცანებთან.
პროექტი LIFESTRAND მიზნად ისახავს უკრაინისა და საქართველოს უნივერსიტეტების პერსონალისთვის, სტუდენტებისთვის და ფართო საზოგადოებისთვის პირველადი დახმარების უნარების სწავლებას და ამ მიმართულებით გამოცდილების გაზიარებას.
ინსტიტუციური განვითარების პროექტი - LIFESTRAND შეიქმნა, დაიგეგმა და ხორციელდება უშუალოდ თსა-ს კოორდინირებით. პროექტი აერთიანებს საქართველოს, უკრაინის, ესპანეთისა და პორტუგალიის 9 უნივერსიტეტს.

Arrhythmia Winter School
"Arrhythmia Winter School" allows motivated students to expand their knowledge in the field of medicine and participate in various practical workshops and lectures.
Bakuriani hosted the "Arrhythmia Winter School" which was organized by TMA. The purpose of the event was to bring together multinational students and young doctors to exchange knowledge and develop skills related to ECG reading and emergency decision-making.
"The training held in Bakuriani gave me the opportunity to study cardiograms, and cardiology in more detail and once again see their importance in the daily life of a doctor. Also, the first aid courses were interesting, which I think not only doctors, but all people should know, because one day we can save a life with this knowledge", said TMA's student Lizi Mokvanidze.
This year, together with TMA students, students from partner universities (Altinbas University of Istanbul) also took part in the training. In addition, the students of Tbilisi State University, Tbilisi State Medical University, Grigol Robakidze Medical University, Alte University, and Georgian-American University also participated in the training.
Along with the rich scientific program, the students were also involved in the social awareness campaign "First Aid in Cardiac Arrest". The mentioned measures and the dissemination of first aid skills in emergencies are in line with the goals and objectives of the ERASMUS+ project LIFESTRAND.
The project LIFESTRAND, aims to teach first aid skills to the staff, and students of the University of Ukraine and Georgia and share experience in this direction.
The Erasmus+ institutional development project - "LIFESTRAND" was created, and planned and is conducted directly under the coordination of TMA. The project unites 9 universities in Georgia, Ukraine, Spain, and Portugal.