საჯარო ლექცია - დალი ხომერიკი
რა გზა უნდა გაიაროს სტუდენტმა და როგორ უნდა შეარჩიოს სწორად  ის სამაგისტრო ან სადოქტორო პროგრამა, რომელზეც მომავალში სწავლის გაგრძელება სურს?
ამ თემაზე სასაუბროდ თსა-მ ამერიკული საგანმანათლებლო ქსელის კონსულტანტს დალი ხომერიკს უმასპინძლა.
მომხსენებელმა ისაუბრა სტუდენტების ჩართულობის მნიშვნელობაზე აკადემიურ ცხოვრებაში. მან  ყურადღება გაამახვილა ისეთ მნიშვნელოვან ასპექტებზე როგორიცაა ინდივიდუალობა და პასუხისმგებლობა. ვინაიდან, ამ ყველაფერში სტუდენტი ავლენს საკუთარ თავს, რამდენად არის მზად რომ აიღოს პასუხისმგებლობა როგორც საზოგადოებაზე, ასევე ზოგადად, გლობალურ პრობლემებზე.
„სტუდენტი უნდა იყოს ჩართული აკადემიურ ცხოვრებაში. კარგია, რომ თსა შესაძლებლობას აძლევს  სტუდენტებს ჩაერთონ სხვადასხვა პროექტებსა და აქტივობებში. ეს გამოცდილება მათ ძალიან დაეხმარებათ შემდგომ საფეხურზე ჩაბარების პროცესში“ - აღნიშნა დალი ხომერიკმა.
შეხვედრა ჰიბრიდულ ფორმატში წარიმართა, რათა მაქსიმალურად ბევრ სტუდენტს მისცემოდა შესაძლებლობა დასწრებოდა შეხვედრას.
„შეხვედრაზე მოგვაწოდეს ინფორმაცია რა გზა უნდა გაიაროს სტუდენტმა თუ მომავალში აპირებს მომდევნო საფეხურზე სწავლის გაგრძელებას. ვისწავლეთ რას უნდა მივაქციოთ ყურადღება რეზიუმესა და სამოტივაციო წერილის შედგენისას, როგორ ავარჩიოთ ჩვენთვის სწორი პროგრამა და უნივერსიტეტი, მოვიპოვოთ დაფინანსება და წარმოვაჩინოთ საკუთარი თავი საუკეთესო კუთხით. ჩემთვის და ვფიქრობ, ნებისმიერი დაინტერესებული სტუდენტისთვის, მოწოდებული ინფორმაცია იყო ძალიან მნიშვნელოვანი” - აღნიშნა თსა-ს სტუდენტმა ლიზი მოყვანიძემ.

Public Lecture - Dali Khomeriki
What path should the student take and how should they choose the master's or doctoral program in the future?
TMA hosted Dali Khomeriki, a consultant of the EducationUSA network, to talk about this topic.
The speaker spoke about the importance of student involvement in academic life. She focused on such important aspects as individuality and responsibility. Because, in all this, the student shows himself how much he/she is ready to take responsibility for both society and global problems in general.
"A student should be involved in academic life. It is good that TMA gives students the opportunity to be involved in various projects and activities. This experience will help them a lot in the process of passing to the next level," said Dali Khomeriki.
The meeting was held in a hybrid format to allow as many students as possible to attend the meeting.
"At the meeting, we were given information on what path the student should take if he/she intends to continue his/her studies at the next level in the future. Learn what to look for when writing a resume and motivational letter, how to choose the right program and university for you, how to get funding, and how to present yourself in the best light. For me and, I think, for any interested student, the provided information was very important," TMA student Lizi Movanidze said.