ეკგ-ს კურსი თსა-ს სტუდენტებისთვის
სტუდენტურმა კლუბმა „გულის მცველებმა“ დაინტერესებული სტუდენტებისათვის ელექტროკარდიოგრაფიის (ეკგ) კურსები ჩაატარეს. სესიები ჩატარდა როგორც ქართულ, ასევე ინგლისურ ენაზე, რომელსაც უძღვებოდნენ კლუბის ხელმძღვანელი რიშუ შაჰი და თანახელმძღვანელი გვანცა ომიაძე. კურსის მიზანი იყო ფუნდამენტური ეკგ ცოდნის მიწოდება დაინტერესებული სტუდენტებისთვის. სესიები მოიცავდა ინტერაქციულ ელემენტებს, როგორიცაა დისკუსიები, ვიქტორინები და დასკვნითი ე.წ. Kahoot თამაში. Kahoot – ეს არის ონლაინ თამაშზე დაფუძნებული სასწავლო პლატფორმა, რომელიც აერთიანებს სასწავლო თამაშებსა და ტესტებს ნებისმიერ საგანში და ნებისმიერ ენაზე.
კურსში ჯამურად მონაწილეობა მიიღო დაახლოებით 20 სტუდენტმა, ხოლო თამაშის გამარჯვებული სტუდენტები დასაჩუქრდნენ ეკგ სახაზავებით. საზომები უზრუნველყო თსა-მ ზამთრის არითმიის სკოლასთან თანამშრომლობით.
მნიშვნელოვანია ის, რომ სტუდენტების მხრიდან ინტერესი საკმაოდ მაღალი იყო კურსის მიმართ, შესაბამისად, კლუბი „გულის მცველები“ სტუდენტებს არაერთ საინტერესო აქტივობას ჰპირდება სამომავლოდაც.
კლუბი, რომლის დევიზიც არის „იყავი დროული და ენერგიული“ მიზნად ისახავს სტუდენტების გაერთიანებას კარდიოლოგიური თემების გარშემო.

ECG course for TMA students
The student club "Guardians Of The Heart Squad" organized electrocardiography (ECG) courses for interested TMA students. Sessions were conducted in both Georgian and English, led by club head Rishu Shah and co-head Gvantsa Omiadze. The aim was to provide fundamental ECG knowledge to participants.
The sessions included interactive elements such as discussions, and quizzes, and concluded with a Kahoot game. Kahoot is an online game-based learning platform that combines educational games and tests in various subjects and languages.
Approximately 20 students participated in the course, and the winners of the game received ECG rulers provided by TMA in collaboration with the Winter School of Arrhythmia.
The club noted a high level of student interest in the course and promised many engaging activities in the future.
Their motto, "Staying current and rhythmic," reflects their goal of uniting students around cardiology topics.