თსა-ს წარმომადგენლები დუბროვნიკში
„სადოქტორო განათლების ხარისხი“ - ამ სახელწოდების ტრენერთა ტრენინგს უმასპინძლა დუბროვნიკმა (ხორვატია).  ღონისძიება ორგანიზებული იყო სადოქტორო პროგრამების ხარისხის ევროპული სისტემის (ORPHEUS) მიერ, რომელშიც მონაწილეობა მიიღეს თსა-ს ფაკულტეტის განვითარების დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა, მიკრობიოლოგიის დეპარტამენტის ასოცირებულმა პროფესორმა მაკა ზარნაძემ და  თსა-ს საგრანტო კომიტეტის წევრმა, მიკრობიოლოგიის დეპარტამენტის ასოცირებულმა პროფესორმა მანანა ლოლაძემ.
ტრენერთა ტრენინგის მიზანი იყო, სადოქტორო პროგრამების  ხარისხის უზრუნველსაყოფად, სამეცნიერო ხელმძღვანელებისათვის ტრენინგის პროგრამების შექმნა.
სამუშაო შეხვედრების მიმდინარეობისას, მონაწილეებმა ერთმანეთს გაუზიარეს საკუთარი გამოცდილება, ერთობლივად იმუშავეს სამეცნიერო ხელმძღვანელების ტრენინგ პროგრამაზე და მიიღეს უკუკავშირი ტრენინგის ფასილიტატორებისაგან. ტრენინგების შემდგომ, კი დამოუკიდებლად შეიმუშავეს საკუთარი უნივერსიტეტების ტრენინგ-პროგრამები სამეცნიერო ხელმძღვანელებისათვის.
ტრენინგს ფასილიტაციას უწევდნენ კაროლინსკას უნივერსიტეტის პროფესორი, სადოქტორო პროგრამების დეკანი რობერტ ჰარისი, ვიცე-პრეზიდენტი ჯენეტ კარტუნი და აღმასრულებელი კომიტეტის წარმომადგენელი პროფესორი ჯოანა ალმეიდა პალჰა. ტრენინგს ასევე ესწრებოდა ORPHEUS-ის პრეზიდენტი  ჯონ გრიმერსი.

TMA representatives in Dubrovnik
"Quality in Doctoral Education" - the training of trainers of this name was hosted by Dubrovnik (Croatia). The event was organized by the Organization for PhD Education in Biomedicine and Health Sciences in the European System (ORPHEUS), in which the Head of the Faculty Development Department of TMA, associate professor of the Department of Microbiology Maka Zarnadze, and the member of the grant committee of TMA, associate professor of the Department of Microbiology Manana Loladze participated.
Training of trainers aimed to create training programs for scientific supervisors to ensure the quality of doctoral programs.
During the workshops, the participants shared their experiences, worked together on the training program for scientific supervisors, and received feedback from the training facilitators. After the trainings, they independently developed their universities' training programs for scientific supervisors.
Karolinska University Professor, Dean of Doctoral Programs - Robert Harris, Vice President of Orpheus - Janet Cartoon, Executive Committee Representative of Orpheus Professor Joanna Almeida Palha and President of Orpheus Professor John Creemers facilitated the training.