ევროპის სამედიცინო სკოლების ასოციაციის (AMSE) ყოველწლიურ კონფერენციას წელს თესალონიკმა (საბერძნეთი) უმასპინძლა. თსა-ს დელეგაციამ, რომლის შემადგენლობაშიც იყვნენ მედიცინის სკოლის დეკანი ლალი მეკოკიშვილი, დეკანის მოადგილე სასწავლო პროცესის მართვის მიმართულებით მარიკა თხელიძე, ინსტიტუციური კულტურის განვითარების დეპარტამენტის ხელმძღვანელი მაკა მაღლაკელიძე, Horizon Europe-ის საგრანტო ოფისის კოორდინატორი მაგდა ტვილდიანი და რექტორის მიმდინარე საკითხების კოორდინატორი ანა მამისეიშვილი, წარადგინა ორი პოსტერ - პრეზენტაცია: “Application of photography and storytelling in developing medical students’ attitudes towards practice in remote and rural areas” და “International Students Experiences: Enhancing Critical Analysis and Decision-Making Skills with Virtual Patient Simulation”.
გარდა ამისა, მათ მონაწილეობა მიიღეს კონფერენციის ფარგლებში დაგეგმილ მთელ რიგ აქტივობებში, მათ შორის ლექციებში, პანელური დისკუსიებსა და სემინარებში.
ორდღიანი კონფერენცია მიზნად ისახავდა ცოდნისა და პაციენტზე ორიენტირებული მაგალითების გაზიარებას, ასევე ჯანდაცვის სისტემის განსავითარებლად საზოგადოების ჩართულობის გაძლიერებას.
AMSE-ს ყოველწლიური კონფერენცია მნიშვნელოვანი პლატფორმაა სამედიცინო სკოლებისთვის გამოცდილებისა და საუკეთესო პრაქტიკის გასაზიარებლად. ასევე, ჯანდაცვის პროფესიონალებისთვის კავშირების გასაძლიერებლად.
ღონიესძიების მონაწილეებს საშუალება მიეცათ ეთანამშრომლათ ექსპერტებთან და დარგის პროფესიონალებთან მთელი ევროპის მასშტაბით, ასევე, მიეღოთ ინფორმაცია სამედიცინო განათლების, კვლევისა და პაციენტის მოვლის უახლესი მეთოდების შესახებ.

The annual conference of the Association of Medical Schools of Europe (AMSE) was hosted by Thessaloniki (Greece) this year. The TMA delegation, which included the Dean of the School of Medicine Lali Mekokishvili, Deputy Dean for Educational Process Management Marika Tkhelidze, Head of Institutional Culture Development Department Maka Maglakelidze, Horizon Europe Grant Office Coordinator Magda Tvildiani and Rector's Current Affairs Coordinator Ana Mamiseishvili, presented two posters. - Presentation: "Application of photography and storytelling in developing medical students' attitudes towards practice in remote and rural areas" and "International Students Experiences: Enhancing Critical Analysis and Decision-Making Skills with Virtual Patient Simulation".
In addition, they participated in a number of activities planned within the conference's framework, including lectures, panel discussions, and workshops.
The two-day conference aimed to share knowledge and patient-centered examples, as well as to strengthen community involvement in developing the health care system.
The AMSE Annual Conference is an important platform for medical schools to share experiences and best practice and strengthen connections with for healthcare professionals.
Event participants had the opportunity to interact with experts and industry professionals from across Europe, as well as learn about the latest in medical education, research and patient care.