სოციალური და კულტურული სტუდენტური პროექტები
ღონისძიებას თსა-ს საგამოფენო სივრცემ უმასპინძლა, სადაც სპეციალურად შერჩეულმა კომისიამ ხუთი გამარჯვებული პროექტი გამოავლინა.
კონკურსის გამარჯვებული სტუდენტები და მათი პროექტებია:
1)“პლანეტარული ჯანმრთელობა და ნარჩენების მართვა” - ავთანდილ სამადალაშვილი, მედეა კუსიანი;
2)“საფრთხის ჩურჩული: დეციბელის ეფექტის შესწავლა გულისცემაზე” - რიშუ გირიშ შაჰ, თამარ დანდურიშვილი;
3)“Special Needs Support” - თათა ტატალაშვილი, ელენე საჯაია, სესილი ლაზარია, ანა ჩიქოვანი;
4)“სტუდენტები საზოგადოებრივი ჯანმრთელობისთვის” - მარიამ ჯორბენაძე, ნანა ყაჭიური, მარიამ ქევხიშვილი, საბა ჩიქობავა, ელენე ლილუაშვილი, ელენე გუბელაძე;
5)“VitalCare” - ნინო ჩხუტიშვილი, ლევან ბახტაძე, მარიამ ბერძენიშვილი, ლია თევდორაძე,  თამარ ქობულაშვილი.
თსა-მ წელს პირველად, გამოაცხადა სოციალური და კულტურული სტუდენტური პროექტების კონკურსი. ეს არის საგრანტო ინიციატივა, რომლის მიზანია ინტერ და ტრანს დისციპლინური მიმართულების გაძლიერება კომპლექსური საკითხების გადასაჭრელად ჯანდაცვის სფეროში, რაც ეხმიანება აკადემიის მისიას - ემსახუროს და სარგებელი მოუტანოს საზოგადოებას.
კონკურსის შედეგად შემოვიდა ცხრა საპროექტო წინადადება, რომელთაგან ხუთი გამარჯვებული პროექტი მულტიდისციპლინურმა კომისიამ შეარჩია.
მნიშვნელოვანია, რომ ყველა პროექტი ეხმიანება გაეროს მდგრადი განვითარების მიზნებს (3, 4, 6, 11, 13, 15, 17) და სრულ თანხვედრაშია თსა-ს მესამე მისიასთან, რომლის მიზანია ემსახუროს საზოგადოებას.

Social and Cultural Student Projects
The winners of the Social and Cultural Student Projects Competition were awarded at an event hosted in TMA’s Event Hall. A specially appointed committee selected five winning projects.
The winner projects are:
1) “Planetary Health and Waste Management” - Avtandil Samadalashvili, Medea Kusiani;
2) “Whispers of Danger: Exploring the Effects of Decibels on Heartbeats” - Rishu Girish Shah, Tamar Dandurishvili;
3) “Special Needs Support” - Tata Tatalashvili, Elene Sajaia, Sesili Lazaria, Ana Chikovani;
4) “Students for Public Health” - Mariam Jorbenadze, Nana Katchiuri, Mariam Kevkhishvili, Saba Chikobava, Elene Liluashvili, Elene Gubeladze;
5) “VitalCare” - Nino Chkhutishvili, Levan Bakhtadze, Mariam Berdzenishvili, Lia Tevdoradze, Tamar Kobulashvili.
This year, TMA announced a competition for social and cultural student projects for the first time. This grant initiative aims to strengthen inter- and transdisciplinary approaches to solving complex healthcare issues, which aligns with the Academy’s mission to serve and benefit society.  Nine project proposals were submitted as a result of the competition, and a multidisciplinary committee selected five winning projects.
All projects are in line with the UN Sustainable Development Goals (3, 4, 6, 11, 13, 15, 17) and fully consistent with TMA’s third mission, which is to serve the community.