აქტივობები MEDIC 2024-ის ფარგლებში
საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციის - „მედიცინა: ინოვაციები და გამოწვევები 2024 (MEDIC 2024)” ფარგლებში, თსა აკადემიური და მოწვეული პერსონალის პროფესიონალიზაციის მიზნით, ფაკულტეტის განვითარებისა და სამეცნიერო კვლევითი და დოქტორანტურის დეპარტამენტების  ინიციატივითა და მხარდაჭერით ჩატარდა პერსონალისა და სტუდენტების კვლევითი უნარების განვითარების ხელშეწყობაზე მიმართული ვორქშოფები:
26 ნოემბერი   - "Teacher’s self-reflection as a tool for faculty development"
შეხვედრის მონაწილეები გაეცნენ თვითანალიზის, როგორც პედაგოგის პროფესიული განვითარების კომპონენტის მნიშვნელობას  და ამ მიმართულებით არსებულ  საერთაშორისო  რეკომენდაციებს. გარდა ამისა, მონაწილეებმა ინდივიდუალურად შეავსეს აკადემიის მიერ საერთაშორისო რეკომენდაციების საფუძველზე შემუშავებული პედაგოგის თვითანალიზის ფორმა. დოკუმენტი აძლევს პედაგოგს შესაძლებლობას, საკუთარი საქმიანობა შეაფასოს წინასწარ განსაზღვრულ სტანდარტებთან/დოკუმენტებთან მიმართებით.
შეხვედრის ფარგლებში მონაწილეებმა ინტერაქციული ფორმით იმსჯელეს რამდენად დაეხმარება თვითანალიზის ხსენებული ფორმა პედაგოგს საკუთარი ძლიერი და გასაუმჯობესებელი მხარეების იდენტიფიცირებაში.
27 ნოემბერი: “Holistic approach to doctoral supervision: expectations, roles and responsibilities
შეხვედრას უძღვებოდა პროფესორი მელიტა კოვაჩევიჩი - ზაგრების უნივერსიტეტის პროფესორი, ევროპის საუნივერსიტეტო ასოციაციის სადოქტორო საბჭოს ყოფილი ხელმძღვანელი, ასოციაცია PRIDE-ის საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე.
შეხვედრის მონაწილეებს მოდერატორმა გააცნო მოლოდინები სადოქტორო და სამაგისტრო პროგრამების ხელმძღვანელებისადმი, მათი უფლება/მოვალეობები, საერთაშორისო რეკომენდაციები. ღონისძიების მონაწილეებმა ინტერაქციულად იმსჯელეს საერთაშორისო პრინციპებისა და გამოცდილების აკადემიაში დანერგვის შესაძლებლობებზე.
28 ნოემბერი:  How to convert abstract to research paper
შეხვედრის მონაწილეებს ვიცე რექტორმა კვლევის მიმართულებით - ეკატერინე კლდიაშვილმა, გააცნო სამეცნიერო ნაშრომისადმი წაყენებული მოთხოვნები, სამეცნიერო ნაშრომის შესრულების ეტაპები, საერთაშორისო ჟურნალების მოთხოვნები სამეცნიერო ნაშრომისადმი.
შეხვედრის მონაწილეებმა ინტერაქციული ფორმით იმსჯელეს გამოწვევებზე, რომელიც მათ აქვთ სამეცნიერო ჟურნალებში ნაშრომის წარდგენისას, და ამ გამოწვევების დაძლევის შესაძლებლობებზე.

Activities within the framework of MEDIC 2024
Within the framework of the International Scientific Conference - "Medicine: Innovations and Challenges 2024 (MEDIC 2024)", to professionalize the academic and invited staff of the TMA, workshops aimed at promoting the development of research skills of staff and students were held with the initiative and support of the Faculty Development and Scientific Research and Doctoral Departments:
November 26 - "Teacher’s self-reflection as a tool for faculty development"
The meeting participants were introduced to the importance of self-reflection as a component of teacher professional development and the existing international recommendations in this direction. In addition, the participants individually filled out the teacher self-reflection form developed by the Academy based on international recommendations. The document provides the teacher with the opportunity to evaluate his/her activities about predetermined standards/documents.
Within the meeting's framework, the participants interactively discussed how much this form of self-reflection will help the teacher identify their strengths and areas for improvement.
November 27: “Holistic approach to doctoral supervision: expectations, roles, and responsibilities
The meeting was led by Professor Melita Kovačević - Professor at the University of Zagreb, Former EUA CDE SC Chair, PRIDE Association, Board Vice Chair.
The moderator introduced the expectations for the heads of doctoral and master's programs, their rights/responsibilities, and international recommendations to the participants of the meeting. The participants of the event interactively discussed the possibilities of introducing international principles and experience in the academy.
November 28: How to convert abstract to research paper
The Vice-Rector for Research - Ekaterine Kldiashvili, introduced the participants of the meeting to the requirements for a scientific paper, the stages of completing a scientific paper, and the requirements of international journals for a scientific paper.
The participants of the meeting interactively discussed the challenges they face when submitting a paper to scientific journals, and the possibilities of overcoming these challenges.