თბილისის სამედიცინო აკადემიამ მონაწილეობა მიიღო სამედიცინო განათლების საერთაშორისო ასოციაციის ყოველწლიურ კონფერენციაში AMEE 2025. სამ დღიან ღონისძიებას წელს ბარსელონამ (ესპანეთი) უმასპინძლა.  თსა კონფერენციაზე წარადგინეს თსა-ს ერთსაფეხურიანი საგანმანათლებლო პროგრამის ხელმძღვანელებმა ცისანა ლომაშვილმა და კახა ბრეგვაძემ, სამეცნიერო-კვლევითი დეპარტამენტის ხელმძრვანელმა გელა ბესელიამ, ფაკულტეტის განვითარების დეპარტამენტის ხელმძრვანელმა მაკა ზარნაძემ და რექტორის მიმდინარე საქმეების კოორდინატორმა ანა მამისეიშვილმა.
აღნიშნული კონფერენცია არის შესაძლებლობა გაეცნო სიახლეებსა და ინოვაციურ მიდგომებს სამედიცინო განათლებაში, მოუსმინო დარგის ექსპერტებს მთელი მსოფლიოს მასშტაბით და ამავე დროს, გაუზიარო მათ საკუთარი გამოცდილება.
ღონისძიება ყოველწლიურად აერთიანებს სამედიცინო განათლების წარმომადგენლებს მთელი მსოფლიოს მასშტაბით. წელს კი, კონფერენციამ 4000-მდე დელეგატს უმასპინძლა მთელი მსოფლიოდან.
გარდა AMEE 2025-ში მონაწილეობისა, მაკა ზარნაძემ ასევე მონაწილეობა მიიღო ფაკულტეტის განვითარების მე-8 საერთაშორისო კონფერენციაში (ICFDHP), სადაც ხაზი გაესვა ფაკულტეტის განვითარების წამყვან როლს სწავლების ხარისხის გაუმჯობესებაში, ფაკულტეტის განვითარების შესაძლო სტრატეგიებს და კვლევების მნიშვნელობას ფაკულტეტის განვითარების მიმართულებით პრობლემის იდენტიფიცირებისა და მისი დაძლევის გზების ძიების მიზნით.

Tbilisi Medical Academy (TMA) participated in the annual AMEE 2025 conference, the 3 day conference which was organized by the Association for Medical Education in Health Profession (AMEE) was held in Barcelona (Spain). The heads of TMA’s educational program, Tsisana Lomashvili and Kakha Bregvadze, the head of the Scientific Research Department, Gela Beselia, the head of the Faculty Development Department, Maka Zarnadze, and the coordinator of the rector's current affairs, Ana Mamiseishvili presented in the conference on behalf of TMA. This event brings together medical education representatives from around the world, and this year up to 4,000 delegates were hosted from across the globe.
The conference provided an opportunity to learn about the latest developments and innovative approaches in medical education, listen to experts from around the world, and at the same time share our own experiences.
The Head of the Faculty Development Department also participated in the 8th International Conference on Faculty Development in the Health Professions (ICFDHP). The emphasis of the conference was placed on the leading role of faculty development in improving teaching quality, exploring possible approaches to faculty development, and highlighting the importance of research in identifying challenges and finding solutions in the field of faculty development.