თსა-ს აკადემიური პერსონალის და მოწვეული პედაგოგების საყურადღებოდ!
Erasmus+ საერთაშორისო მობილობის პროგრამების ფარგლებში ცხადდება კონკურსი ლოძის სამედიცინო უნივერსიტეტში სწავლების მიზნით არსებული 3 ვაკანტური პოზიციის დასაკავებლად. კონკურსი საშუალებას გაძლევთ, მოკლევადიანი მობილობის პროგრამით ეწვიოთ ლოძის სამედიცინოს უნივერსიტეტს, ჩაატაროთ ლექციები პროგრამით გათვალისწინებული საათობრივი დატვირთვით (არანაკლებ 8 საათისა) და აქტიური მონაწილეობა მიიღოთ დეპარტამენტის საქმიანობის, სწავლების ან კვლევის პროცესში.
მობილობა სრულიად ფინანსდება Erasmus+ პროგრამით და მოიცავს როგორც მგზავრობის ხარჯს, ასევე დღიურ ანაზღაურებას.
მობილობის პერიოდი: პარტნიორ უნივერსიტეტთან შეთანხმებით, არაუგვიანეს 2026  წლის ივნისისა.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ თსა-ს როგორც აკადემიური პერსონალის წევრებს, ასევე მოწვეულ ლექტორებს.
დაინტერესების შემთხვევაშიგთხოვთ 3 ოქტომბრის ჩათვლით შეავსოთ წარმოდგენილი სარეგისტრაციო ფორმა https://forms.gle/QHJmy8sMFjrhrYcu5
პარტნიორი უნივერსიტეტების სამედიცინო ფაკულტეტის სასწავლო პროგრამები შეგიძლიათ იხილოთ აქ:  Lodz Medical University - https://studymed.umed.pl/programs/6-year-md-program/?gclid=CjwKCAjw0a-SBhBkEiwApljU0ldhg8hSDij5riOZYbWK3DciTKxz2VWpdEiaFDfmX4IGtvibfvfJLBoCy20QAvD_BwE
დაინტერესებული კანდიდატებისათვის 2025 წლის 26 სექტემბერს გაიმართება საინფორმაციო შეხვედრა ელექტრონულ ფორმატში მობილობასთან დაკავშირებული საკითხების გარშემო.

Within the frames of the Erasmus+ international mobility programmes, TMA announces an open call for 3 vacant teaching positions at the Medical University of Lodz. The mobility opportunity allows you to visit the partner university for a short-term mobility program, implement teaching hours as determined by the programme workload (at least 8 hours) and actively participate in the department's activities, teaching or research.
The mobility is fully funded by the Erasmus+ grant and includes travel expenses and a daily allowance.
Mobility period: In agreement with the partner university, no later than June 2026.
Mobility language: English
Both academic staff members and visiting lecturers can participate in the competition.
If you are interested to participate, please fill out the registration form provided by October 3rd - https://forms.gle/QHJmy8sMFjrhrYcu5
You can find the study programs of the Faculty of Medicine of the partner universities here:
· Lodz Medical University - https://studymed.umed.pl/programs/6-year-md-program/?gclid=CjwKCAjw0a-SBhBkEiwApljU0ldhg8hSDij5riOZYbWK3DciTKxz2VWpdEiaFDfmX4IGtvibfvfJLBoCy20QAvD_BwE
For interested candidates, an informational meeting regarding mobility-related issues will be held on September 26, 2025 in electronic format.