თსა PROFFORMANCE + პროექტის კონფერენციაზე
PROFFORMANCE + პროექტის დასკვნით კონფერენციას ბუდაპეშტმა უმასპინძლა. კონფერენციამ სახელწოდებით „დაინტერესებულ მხარეთა შეხვედრა - ღონისძიება სწავლებისა და სწავლის ხარისხის გაუმჯობესებისთვის“ – 14 ქვეყნის 90 წარმომადგენელი გააერთიანა.
ღონისძიებაზე პეტრე შოთაძის სახელობის თბილისის სამედიცინო აკადემიას (თსა) წარმოადგენდა ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის ხელმძღვანელის მოადგილე და PROFFORMANCE-ის ინსტიტუციური ელჩი (PIA), ბიძინა ჩაჩხიანი.
კონფერენციის მთავარი ფოკუსი იყო PROFFORMANCE-ის შეფასების ხელსაწყოს, მოკლე სასწავლო კურსებისა და სწავლების სრულყოფისათვის შექმნილი მონაცემთა ბაზის პრაქტიკული გამოყენება.

TMA at the PROFFORMANCE+ Project Conference
The final conference of the PROFFORMANCE+ project was hosted in Budapest. The event, titled “Stakeholder Meeting – Enhancing the Quality of Teaching and Learning,” brought together 90 representatives from 14 countries.
Petre Shotadze Tbilisi Medical Academy (TMA) was represented at the event by Bidzina Chachkhiani, Deputy Head of the Quality Assurance Office and the institutional ambassador (PIA) of PROFFORMANCE+.
The main focus of the conference was the practical application of the PROFFORMANCE+ assessment tool, short training courses, and the database designed to support teaching enhancement.