დასაქმების ფორუმი 2023
თბილისის სამედიცინო აკადემიამ დასაქმების ფორუმს უმასპინძლა. ფორუმზე წარმოდგენილი იყო სამედიცინო სფეროს წარმომადგენელი ათამდე წამყვანი კომპანია, რომლებმაც თსა-ს სტუდენტებსა და კურსდამთავრებულებს შესთავაზეს ვაკანსიებ სხვადასხვა პოზიციაზე.
„ვფიქრობ, რომ დასაქმების ფორუმი ძალიან მნიშვნელოვანია, რადგან, უნივერსიტეტი გვეხმარება იმაში, რომ უფრო დავუახლოვდეთ კლინიკებს და აღმოვაჩინოთ სხვადასხვა პოზიციაზე დასაქმების შესაძლებლობები. ის, რომ ორგანიზაციები ასე ახლოს მოდიან და გვაცნობენ ვაკანსიებს, ეს ჩვენთვის ძალიან დიდი ხელშემწყობი ფაქტორია უნივერსიტეტის მხრიდან. გავეცანი რამდენიმე ორგანიზაციის მიერ შემოთავაზებულ ვაკანსიებს და ვიმედოვნებ, შედგება ჩვენს შორის უკუკავშირი“ - აღნიშნა თსა-ს სტუდენტმა ხატია დევაძემ.
თსა-ს მიერ ორგანიზებული დასაქმების ფორუმი მიზნად ისახავდა სტუდენტებისა და ორგანიზაციების შეხვედრას, მიმდინარე ვაკანსიებისა თუ სტაჟირებების გაცნობას და კარიერული ზრდის ხელშეწყობას.
„მოგეხსენებათ, ძალიან მნიშვნელოვანია დასაქმების ფორუმებში მონაწილეობის მიღება, რათა მოხდეს დამსაქმებლებისა და ახალგაზრდა სამუშაოს მაძიებელი კადრების შეხვედრა. მოხარული, ვარ რომ ინტერესი სტუდენტების მხრიდან იყო საკმაოდ მაღალი. ჩვენს სტენდთან 40-ზე მეტი დაინტერესებული ადამიანი იყო მოსული, ვისაც გავესაუბრეთ. ძალიან პოზიტიური უკუკავშირი მივიღეთ მათგანაც და ვიმედოვნებთ, სამომავლო თანამშრომლობას. დღეს ჩვენ დაახლოებით შვიდი ვაკანტური პოზიცია გვქონდა წარმოდგენილი, მათ შორის იყო სტაჟირების შესაძლებლობებიც. არის რეალური შესაძლებლობა, რომ შედგეს სამომავლო თანამშრომლობა ჩვენსა და თსა-ს სტუდენტებს შორის“ - განაცხადა კლინიკა მედკაპიტალის ადამიანური რესურსების მართვის სამსახურის ხელმძღვანელმა სალომე ღვინჯილიამ.
დასაქმების ფორუმს სტუდენტებთან ერთად თსა-ს კურსდამთავრებულებიც ესწრებოდნენ.
„მიხარია, რომ შესაძლებლობა მაქვს მონაწილეობა მივიღო თსა-ს მიერ ორგანიზებულ ფორუმში, სადაც საინტერესო ორგანიზაციები იყვნენ წარმოდგენილი და ამით ძალიან გაგვიმარტივა ვაკანსიებთან წვდომა. ჩემთვის საკმაოდ ინფორმატიული იყო დღევანდელი დღე, რადგან მე პირადად ვეძებ უმცროსი ექიმის ვაკანსიას კლინიკაში. შესაბამისად, დავრეგისტრირდი რამდენიმე კლინიკაში და ველოდები მათგან უკუკავშირს. ასევე ინფორმაცია მივიღე კლინიკებიდან კერძო რეზიდენტურასთან დაკავშირებით“ - მარიამ კუპრაშვილი, თსა-ს კურსდამთავრებული.

Employment Forum 2023
Tbilisi Medical Academy hosted an employment forum. About ten leading companies representing the medical field were represented at the forum, which offered TMA students and graduates vacancies in various positions.
"I think that the employment forum is very important because the university helps us to get closer to the clinics and find employment opportunities in different positions. The fact that organizations come so close and inform us about vacancies is a very big contributing factor for us from the side of the university. I got acquainted with the vacancies offered by several companies, and I hope there will be feedback between us", said TMA student Khatia Devadze.
The employment forum organized by TMA aims to meet students and organizations, introduce current vacancies or internships, and promote career growth.
"As you know, it is very important to participate in employment forums to meet employers and young job seekers. I am glad that the interest of the students was quite high. More than 40 interested people came to our stand and we interviewed them. We received very positive feedback from them and we hope for future cooperation. Today we have about seven vacant positions, including internship opportunities. There is a real opportunity for future cooperation between us and TMA students," said Salome Gvinjilia, the head of the Human Resources Management Service of Clinic MedCapital.
TMA alumni attended the employment forum along with students.
"I am glad that I had the opportunity to participate in the forum organized by TMA, where interesting organizations were represented, and it made it much easier for us to access vacancies. Today was quite informative because I am looking for a junior doctor vacancy in a clinic. Accordingly, I have registered with several clinics and await their feedback. I also received information from clinics regarding private residency" - Mariam Kuprashvili, TMA alumni.