დისკუსია ფსიქიკური ჯანმრთელობის საკითხებზე
თსა-ში ფსიქიკური ჯანმრთელობის შესახებ დისკუსია გრძელდება. თსა-ს ფსიქოლოგი ანი რაინაული სტუდენტებს ინტერაქციული შეხვედრის ფორმატში დეპრესიისა და სტრესის მართვის აუცილებლობაზე ესაუბრა. ასევე, მიაწოდა ინფორმაცია  იმ საკონსულტაციო სერვისის შესახებ, რომელსაც თსა სტუდენტებს სთავაზობს.
სტუდენტთა საკონსულტაციო სერვისი გულისხმობს ფსიქო-კონსულტაციას, რომლითაც სარგებლობა თსა-ს ნებისმიერ სტუდენტს შეუძლია. კონსულტაციის ფარგლებში ფსიქოლოგი ესაუბრება სტუდენტს ინდივიდუალურად და რეაგირებს სიტუაციის შესაბამისად.
შეხვედრაზე თემატური პრეზენტაცია წარადგინა თსა-ს ორმა სტუდენტმა. ლიზი მოყვანიძე აუდიტორიას ესაუბრა თემაზე - “მენტალური აშლილობები მხატვრობაში” და ვრცლად მიმოიხილა თუ როგორ გამოიხატებოდა დეპრესია, ბიპოლარული აშლილობა და შფოთვითი აშლილობა ცნობილი მხატვრების ნამუშევრებში. მედეა კუსიანმა კი განიხილა ნერვული და ფსიქიკური აშლილობები ხელოვნებაში. როგორც მხატვრობაში, ასევე არქიტექტურაში, ლიტერატურაში და კინემატოგრაფიაში.
“მენტალური ჯანმრთელობა მნიშვნელოვანია. მსგავსი ღონისძიებები ცნობიერების ამაღლებასთან ერთად საშუალებას გვაძლევს უფრო გავერკვეთ საკუთარ თავში და გარშემომყოფ ადამიანებში. კარგია, რომ იმსხვრევა სტერეოტიპები და მსგავსი შეხვედრები ამას ნამდვილად უწყობს ხელს, რადგან მენტალური ჯანმრთელობა ისეთივე მნიშვნელოვანია, როგორც ფიზიკური” - ანა გოგოლაძე, თსა-ს მეორე კურსის სტუდენტი.

Discussion on mental health issues
The discussion about mental health issues in TMA continues. TMA psychologist Ani Rainauli spoke to the students about depression and stress management in an interactive meeting. Also, she provided information about the counseling service that TMA offers to its students.
Student counseling service includes psycho-counseling, which can be used by any student of TMA. As part of the consultation, the psychologist talks to the student individually and reacts according to the situation.
In addition, two TMA students presented a thematic presentation at the meeting. Lizi Mokvanidze presented to the audience "Mental disorders in painting" and gave a detailed overview of how depression, bipolar disorder, and anxiety disorder were reflected in the works of famous artists. Medea Kusiani discussed nervous and mental disorders in art. Both in painting and architecture, literature, and cinematography.
"Mental health is important. Such events along with raising awareness, allow us to be more aware of ourselves and the people around us. It's good that stereotypes are being broken and such meetings really contribute to this because mental health is as important as physical health" - Ana Gogoladze, second-year medical student.