საგანმანათლებლო თამაში Bacteria Game
თსა-ში საპილოტე რეჟიმში ჩატარდა ინოვაციური საგანმანათლებლო თამაში Bacteria Game.  თამაშში მონაწილეობდნენ მესამე, მეოთხე და მეხუთე სემესტრის სტუდენტები და აკადემიის პროფესორ მასწავლებლები.
Bacteria Game - ეს არის ინოვაციური საგანმანათლებლო თამაში, რომელიც შეიქმნა პარიზში, სორბონის უნივერსიტეტში, საფრანგეთის მიკრობიოლოგთა ასოციაციის მხარდაჭერით.
თამაშის პრინციპი მარტივია - მოთამაშეებმა კლინიკური თვალსაზრისით მნიშვნელოვანი ბაქტერიების სახალისო ნახატები უნდა დაუკავშირონ მათ შესაბამის მახასიათებლებს (მორფოლოგიური თავისებურებები, ვირულენტობა, ინფექციის წყარო, სამიზნე ორგანოები, შესაბამისი ანტიბიოტიკი, ბუნებრივი და შეძენილი რეზისტენტობა ანტიბიოტიკებისადმი) და ამავე დროს, იმავე პრინციპით, ამოიცნონ მოწინააღმდეგის ბაქტერია. ფრანგი კოლეგები თვლიან, რომ მსგავსი  საგანმანათლებლო თამაში  საშუალებას მისცემს სტუდენტებს მოახდინონ ცოდნის კონსოლიდაცია/ორგანიზება  ბაქტერიებისა და შესაბამისი ანტიბიოტიკოთერაპიის შესახებ, რათა მომავალში თავიდან აიცილონ ანტიბიოტიკების არარაციონალური გამოყენება, რაც ჯანდაცვის ერთ-ერთი გლობალური პრობლემის ანტიბიოტიკორეზისტენტული ბაქტერიების რიცხვის ზრდის ერთ-ერთი ძირითადი მიზეზია.
თამაშის მონაწილე თსა-ს სტუდენტები და პედაგოგებიც თვლიან, რომ  თამაში სახალისოა და ხელს უწყობს ცოდნის ორგანიზებას, ინდივიდუალური საგანმანათლებლო საჭიროებების აღმოჩენას და უკუკავშირის მიღებას.

Educational Game - Bacteria Game
An innovative educational game Bacteria Game was held as a pilot at TMA. Students of the third, fourth, and fifth semesters and professors of the academy participated in the game.
Bacteria Game is an innovative educational game developed at the Sorbonne University in Paris with the support of the French Association of Microbiologists.
The principle of the game is simple - the players must connect funny pictures of clinically important bacteria with their corresponding characteristics (morphological features, virulence, source of infection, target organs, appropriate antibiotic, natural and acquired resistance to antibiotics) and at the same time, by the same principle, identify the opponent's bacteria. French colleagues believe that such an educational game will allow students to consolidate/organize knowledge about bacteria and appropriate antibiotic therapy to prevent the irrational use of antibiotics in the future, which is one of the main reasons for the increase in the number of antibiotic-resistant bacteria, one of the global health problems.
TMA students and teachers participating in the game also find the game fun and help organize knowledge, discover individual educational needs, and receive feedback.