VIII კონტინენტალური კონგრესი დერმატოლოგიაში
თსა-ს მედიცინის სკოლის დეკანს ლალი მეკოკიშვილს დერმატოლოგიის მიმართულების განვითარებასა და საქართველოსა და პოლონეთის საზოგადოებებს შორის თანამშრომლობაში გაწეული წვლილისათვის პოლონეთის დერმატოლოგთა საზოგადოების საპატიო წევრის სტატუსი მიენიჭა. გადაწყვეტილება პოლონეთის დერმატოლოგთა საზოგადოების საბჭომ მიიღო და ვროცლავის უნივერსიტეტის ისტორიულ დარბაზში საიუბილეო სპეციალური მედალი საზეიმოდ გადასცა.
მედლის გადაცემის საზეიმო ღონისძიება წინ უძღოდა VIII კონტინენტალური კონგრეს დერმატოლოგიაში. წელს, კონგრესზე ლალი მეკოკიშვილმა მონაწილეობა მიიღო როგორც სამეცნიერო კომიტეტის წევრმა და პლენარულმა მომხსენებელმა. მან თანამედროვე ცოდნა და საკუთარი გამოცდილება გაუზიარა აუდიტორიას ბავშვთა ასაკის აკნესთან დაკავშირებით. ამასთან, მისმა სამმა მოსწავლემ  კონგრესზე მონაწილეობის გრანტი მოიპოვა და ახალგაზრდა დერმატოლოგთა სესიაზე საინტერესო კლინიკური შემთხვევები წარმოადგინა. მათ შორის ერთ-ერთი გახლდათ თსა-ს მოწვეული ლექტორი კახა ბრეგვაძე.
დერმატოლოგთა კონტინენტალური კონგრესი 4 წელიწადში ერთხელ დერმატოლოგთა საერთაშორისო საზოგადოების ორგანიზებით სხვადასხვა ქვეყანაში იმართება. კონგრესზე დერმატოლოგიის დარგში უახლეს სამეცნიერო/პრაქტიკულ მიღწევებს წარმოადგენენ მეცნიერები და პრაქტიკოსი ექიმები მსოფლიოს თითქმის ყველა ქვეყნიდან.

VIII Continental Congress in Dermatology
The Dean of the School of Medicine of TMA Lali Mekokishvili was awarded the status of an honorary member of the Polish Society of Dermatologists for her contribution to the development of the field of dermatology and cooperation between the Georgian and Polish societies. The decision was made by the Board of the Polish Society of Dermatologists and a special anniversary medal was presented in the historical hall of the University of Wroclaw.
The award ceremony was followed by the VIII Continental Congress of Dermatology. This year, Lali Mekokishvili participated in the congress as a member of the scientific committee and a plenary speaker. She shared modern knowledge and her experience with the audience regarding childhood acne. In addition, three of her students won a grant to participate in the congress and presented interesting clinical cases at the session of young dermatologists. One of them was TMA's invited lecturer Kakha Bregvadze.
The Continental Congress of Dermatologists is organized by the International Society of Dermatologists in different countries once every 4 years. Scientists and practicing doctors from almost all countries of the world will present the latest scientific/practical achievements in the field of dermatology at the congress.