თსა-ს დელეგაცია რადბაუდის უნივერსიტეტში
თსა მუდმივად უზრუნველყოფს აკადემიური და მოწვეული პერსონალის პროფესიული განვითარების ხელშეწყობას სწავლა - სწავლების, შეფასების მეთოდების და სამეცნიერო-კვლევითი უნარების გაუმჯობესების მიმართულებით. სწორედ ამ მიზნით, თსა-ს წარმომადგენლებმა მარიამ ნიკოლაშვილმა, ნათია გარუჩავამ, მარიამ გოგაძემ, ინა ლეშკაშელმა და თინათინ ახვლედიანმა მონაწილეობა მიიღეს საზაფხულო მოკლევადიან გაცვლით პროგრამებში, რომელსაც რადბაუდის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა, (ნიდერლანდები, ქ. ნაიმეგენი).
Erasmus+ Staff mobility პროგრამის ფარგლებში, აკადემიის წარმომადგენლები დაესწრნენ რადბაუდის უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ სხვადასხვა ტრენინგ-კურსს: SEM (Structural Equation Modeling), Excellence beyond borders: Breaking down barriers in gifted education, INSIGHTS: Integrating sex and gender in health sciences.
გაცვლით პროგრამაში მონაწილეების  შერჩევა მოხდა ღია კონკურსის წესით, თსა-ს შესარჩევი კომისიისა და რადბაუდის უნივერსიტეტის საერთაშორისო დეპარტამენტის მიერ.
ნიდერლანდებში მიღებულ გამოცდილებას კი პროგრამის მონაწილეები შემოდგომაზე გაუზიარებენ კოლეგებს აკადემიაში.

TMA Delegation to Radboud University
TMA consistently supports the professional development of academic and invited staff, focusing on enhancing learning-teaching, evaluation methods, and scientific research skills. For this purpose, TMA representatives Mariam Nikolashvili, Natia Garuchava, Mariam Gogadze, Ina Leshkasheli, and Tinatin Akhvlediani participated in short-term summer exchange programs hosted by Radboud University in Nijmegen, Netherlands.
As part of the Erasmus+ Staff Mobility program, the Academy representatives attended several training courses organized by Radboud University: SEM (Structural Equation Modeling); Excellence Beyond Borders: Breaking Down Barriers in Gifted Education; INSIGHTS: Integrating Sex and Gender in Health Sciences.
Participants in the exchange program were selected through an open competition conducted by the TMA selection commission and the International Department of Radboud University.
The program participants will share their experiences from the Netherlands with their colleagues at the Academy this fall.