ტრენინგები ახალი ლექტორებისთვის
თსა-ში ახალი ლექტორებისთვის საორიენტაციო შეხვედრები გაიმართა, შეხვედრების მიზანი იყო ლექტორების ახალ სამუშაო სივრცეში ინტეგრაციის  ხელშეწყობა.
შეხვედრის ფარგლებში ახალ ლექტორებს აკადემიის ვიცე-რექტორმა კვლევის მიმართულებით ეკატერინე კლდიაშვილმა გააცნო აკადემიის ძირითადი სტრატეგიული მიმართულებები, დეკანმა ლალი მეკოკიშვიმა საორგანიზაციო საკითხები და ადმინისტარციასთან კომუნიკაციის შესაძლებლობები. ინსტიტუციური კულტურის განვიტარების დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა მაკა მაღლაკელიძემ კი, მონაწილეებს ვორკშოფის საშუალებით მისცა შესაძლებლობაგაეანალიზებინათ აკადემიის მისია.
შეხვედრის მონაწილეები ასევე გაეცნენ თსა-ს საგანმანანთლებლო პროგრამას.  საბიბლიოთეკო რესურსებს და სასწავლო პროცესის მართვის ელექტრონულ სისტემას. მათ ასევე შესაძლებლობა მიეცათ დაეთვალიერებინათ თსა-ს საგანმანათლებლო ინფრასტრუქტურა, კერძოდ, კლინიკური უნარ-ჩვევების ცენტრი და ბიბლიოთეკა.
ხარისხის უზრუნვეყოფის სამსახურის უფროსი ნინო სიხარულიძე შეხვედრის მონაწილეებს ესაუბრა აკადემიაში დამკვიდრებული ხარისხის კულტურაზე და ლექტორების ჩართულობაზე ხარისხის უზრუნველსაყოფად. საგამოცდო ცენტრის ხელმძღვანელმა ვახტანგ დეისაძემ მონაწილეებს გააცნო საგამოცდო ცენტრის ფუნქციონირების ძირითადი პრინციპები და გამოცდების სტანდარტიზაციის პროცესი.
შეხვედრის ფარგლებში, მონაწილეებს საშუალება ჰქონდათ გაცნობოდნენ სამედიცინო განათლებაში ჩართული ლექტორის კომპეტენციათა ჩარჩოს, რომელიც ევროპის სამედიცინო განათლების საერთაშორისო ასოციაციის - AMEE მიერ მოწოდებული გზამკვლევებისა და რონალდ ჰარდენის სახელმძღვანელოს - Eight Roles of the Medical Teacher საფუძველზე  აკდემიის ფაკულტეტის განვითარების დეპარტამენტმა შეიმუშავა.
შეხვედრის დასასრულს, მედიცინის სკოლის დეკანმა ლალი მეკოკიშვილმა და პროგრამის ხელმძღვანელებმა ცისანა ლომაშვილმა ახალ ლექტორებს მათთვის საინტერესო შეკითხვებზე უპასუხეს.
შეხვედრის შემდეგ, ლექტორები წერენ თვით-ანალიზს, სადაც ასახავენ მიღებული ინფორმაციის ღირებულებას და სწავლების პროცესში პრაქტიკული გამოყენების შესაძლებლობას. ლექტორებისგან მიღებული უკუკავშირის საფუძვეკზე ფაკულტეტის განვითარების დეპარტამენტი გეგმავს შემდგომ აქტივობებს  ლექტორებისათვის.

Trainings for New Lecturers
Orientation meetings for new lecturers were held at TMA, the purpose of the meetings was to facilitate the integration of lecturers into the new workspace.
Within the framework of the meeting, Ekaterine Kldiashvili, TMA's Vice-Rector in Research, introduced the main strategic directions of the Academy, and the Dean School of Medicine Lali Mekokishvili introduced organizational issues and communication opportunities with the administration to the new lecturers. Maka Maglakelidze, the head of the Institutional Culture Development Department, gave the participants the opportunity to analyze the mission of the Academy through a workshop.
The participants of the meeting also got acquainted with the educational program of TMA, library resources, and the electronic system of educational process management. They were also given the opportunity to visit the educational infrastructure of TMA, namely the Clinical Skills Center and the Library.
Head of Quality Assurance Departament Nino Sikharulidze spoke to the participants of the meeting about the culture of quality established in the academy and the involvement of lecturers in quality assurance. The head of the examination center, Vakhtang Deisadze, introduced the participants to the basic principles of the functioning of the examination center and the process of standardization of examinations.
Within the framework of the meeting, the participants had the opportunity to familiarize themselves with the framework of competencies of a lecturer involved in medical education, which was developed by the Faculty Development Department of the Academy based on the guidelines provided by the International Association of European Medical Education - AMEE and Ronald Harden's manual - Eight Roles of the Medical Teacher.
At the end of the meeting, the dean of the School of Medicine, Lali Mekokishvili, and the head of the program, Tsisana Lomashvili, answered the questions of interest to the new lecturers.
After the meeting, the lecturers write a self-analysis, where they reflect on the value of the received information and the possibility of practical application in the teaching process. Based on the feedback received from the lecturers, the Faculty Development Department plans further activities for the lecturers.