თსა EAIE კონფერენციაზე
თსა-მ საერთაშორისო განათლების ევროპული ასოციაციის (EAIE) მიერ ორგანიზებულ ყოველწლიურ კონფერენციაში მიიღო მონაწილეობა. ღონისძიებას ტულუზამ (საფრანგეთი) უმასპინძლა,  სადაც 7300 მონაწილემ 110 ქვეყნის 900-ზე მეტი ორგანიზაციიდან განიხილა უმაღლესი განათლების ინტერნაციონალიზაციის აქტუალური საკითხები, უახლესი ტენდენციები და განვითარების მიმართულებები.  გამოფენაზე წარმოდგენილი იყო 250-ზე მეტი სტენდი.
მონაწილეთა შორის იყვნენ საქართველოს სახელმწიფო და კერძო უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებები. ასევე, საგანმანათლებლო ორგანიზაციები, რომლებიც აქტიურად სთავაზობდნენ კოლეგებს პარტნიორობასა და თანამშრომლობას განათლების სხვადასხვა მიმართულებით.
ფორუმზე თსა წარადგინა აკადემიის ვიცე-რექტორმა საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით, პროფესორმა ია ავალიანმა. მან შეხვედრები გამართა ევროპის, ამერიკის და აზიის სხვადასხვა წამყვანი უნივერსიტეტის წარმომადგენლებთან, შემდგომი თანამშრომლობის, ერთობლივი პროექტებისა და საერთაშორისო სამეცნიერო კვლევების მომზადების მიზნით. საუბარი ასევე შეეხო უნივერსიტეტებს შორის ბილატერალური ხელშეკრულებების გაფორმებას, Erasmus-ის ფარგლებში განსახორციელებელი მობილობების გაღრმავებას, ერთობლივი კონსორციუმების დაგეგმვას და სხვ.
გარდა ამისა, შეხვედრები მიეძღვნა სოციალურ პასუხისმგებლობას, ლიდერობას, განათლების სტრატეგიებსა და პოლიტიკას. ნაყოფიერი იყო სტუდენტთა და თანამშრომელთა მობილობასთან დაკავშირებული პრაქტიკული სემინარები. ღონისძიების ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრები გაიმართა განათლებასთან დაკავშირებული მარკეტინგის ინვესტორებთანაც.
აღნიშნულ კონფერენციაში მონაწილეობა დიდად შეუწყობს ხელს თსა-ს ინტერნაციონალიზაციის შემდგომ ზრდას და განვითარებას.
EAIE 1989 წელს დაარსდა და უმაღლესი განათლების ინტერნაციონალიზაციის  ავტორიტეტულ საერთაშორისო ორგანიზაციას წარმოადგენს, რომელიც უდიდეს როლს ასრულებს განათლების ექსპერტიზის, საგანმანათლებლო ორგანიზაციების ურთიერთობისა და საუნივერსიტეტო რესურსების მართვის ორგანიზებაში. აღნიშნულ გამოფენაზე ყოველწლიურად 100-ზე მეტი ქვეყანა და 300-მდე ორგანიზაცია იღებს მონაწილეობას.

TMA at the EAIE Conference
TMA participated in the annual conference organized by the European Association of International Education (EAIE). The event was hosted in Toulouse, France, where 7,300 participants from over 900 organizations in 110 countries discussed current issues in the internationalization of higher education and the latest trends and development directions. More than 250 stands were presented at the exhibition.
State and private higher education institutions in Georgia were among the participants. Educational organizations actively offer their colleagues partnerships and cooperation in various areas of education.
TMA was represented at the forum by the Vice-Rector in International Affairs, Professor Ia Avaliani. She met with representatives from leading universities in Europe, America, and Asia to prepare for further cooperation, joint projects, and international scientific research. Discussions also covered the signing of bilateral agreements between universities, enhancing mobility within the Erasmus framework, and planning joint consortia.
Additionally, meetings focused on social responsibility, leadership, education strategies, and policies. Practical seminars related to the mobility of students and staff were productive. The event also included working meetings with investors interested in education-related marketing.
Participation in this conference will greatly contribute to the ongoing growth and development of TMA’s internationalization efforts.
EAIE, founded in 1989, is an authoritative international organization dedicated to the internationalization of higher education. It plays a key role in facilitating educational expertise, fostering relationships between educational organizations, and managing university resources. Every year, more than 100 countries and 300 organizations participate in this exhibition.