ITC2026 რეგიონში საერთაშორისო დერმატოლოგიური განათლების ახალ სტანდარტებს ამკვიდრებს
საერთაშორისო სამეცნიერო თანამშრომლობის განვითარება, უწყვეტი პროფესიული განვითარების ხელშეწყობა და ახალგაზრდა დერმატოლოგებისთვის ახალი შესაძლებლობების შექმნა იყო დერმატოლოგიისა და ესთეტიკური მედიცინის IV საერთაშორისო ტრანსკავკასიური კონგრესის (ITC2026) ძირითადი შედეგები, რომლის თანაორგანიზატორიც პეტრე შოთაძის სახელობის თბილისის სამედიცინო აკადემია (TMA) იყო.
2026 წლის 28-30 მაისს, თბილისში გამართულ ITC2026-ში მონაწილეობა მიიღო 18 ქვეყნის 400-ზე მეტმა დელეგატმა და თითქმის 50-მა წამყვანმა საერთაშორისო ექსპერტმა, რამაც კიდევ ერთხელ დაადასტურა საქართველოს მზარდი როლი, როგორც მაღალი ხარისხის სამედიცინო განათლების, ცოდნის გაცვლისა და პროფესიული თანამშრომლობის რეგიონული პლატფორმა.
კონგრესი მასპინძლობდა 20 თემატურ სესიასა და 5 პრაქტიკულ სემინარს დერმატოლოგიისა და ესთეტიკური მედიცინის მიღწევებისა და გამოწვევების შესახებ.
ITC2026 აკრედიტებული იყო უწყვეტი სამედიცინო განათლების ევროპული აკრედიტაციის საბჭოს (EACCME®) მიერ და მინიჭებული ჰქონდა 21 ევროპული CME კრედიტი.

ITC2026 Establishes New Benchmarks for International Dermatology Education in the Region
Advancing international scientific cooperation, promoting continuous professional development, and creating new opportunities for young dermatologists were among the key outcomes of the IV International Transcaucasian Congress in Dermatology and Aesthetic Medicine (ITC2026), co-organized by Petre Shotadze Tbilisi Medical Academy (TMA).
Held in Tbilisi on May 28-30, 2026, ITC2026 brought together more than 400 delegates from 18 countries and nearly 50 leading international experts, reaffirming Georgia’s growing role as a regional platform for high-quality medical education, knowledge exchange, and professional collaboration.
Recognized as a regional meeting of the International Society of Dermatology (ISD) and supported by major international professional organizations, the congress delivered a comprehensive scientific programme comprising 20 thematic sessions and 5 hands-on workshops addressing the latest advances and challenges in dermatology and aesthetic medicine.
ITC2026 has been accredited by the European Accreditation Council for Continuing Medical Education (EACCME®) for a maximum of 21.0 European CME credits (ECMEC®s).