ახალი თანამშრომლობა - ტურინის უნივერსიტეტი (იტალია)
მოხარული ვართ გაცნობოთ ტურინის უნივერსიტეტთან (იტალია) ახალი პარტნიორობის შესახებ, რომელიც Erasmus+ მობილობის (KA171) პროექტის ფარგლებში დაფინანსდა.
მიღებული გრანტი მიზნად ისახავს უნივერსიტეტებს შორის აკადემიური მობილობის ხელშეწყობას, ასევე საუკეთესო პრაქტიკის, ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარებას მომდევნო სამი წლის განმავლობაში. აღნიშნული თანამშრომლობა სტუდენტებსა და აკადემიურ პერსონალს საერთაშორისო მობილობის ახალ შესაძლებლობებს შესთავაზებს და ხელს შეუწყობს ინსტიტუციური კავშირების კიდევ უფრო გაძლიერებას.
ამასთან, პარტნიორობა შექმნის საფუძველს გრძელვადიანი თანამშრომლობისთვის როგორც საგანმანათლებლო, ისე სამეცნიერო მიმართულებებით, წაახალისებს ერთობლივი კვლევითი და აკადემიური ინიციატივების განხორციელებას და გააჩენს ახალი პროექტების განვითარების შესაძლებლობებს როგორც დიპლომამდელ, ისე დიპლომისშემდგომ საფეხურზე.

New Partnership - University of Turin (Italy)
We are pleased to announce a new partnership with the University of Turin, Italy, under the Erasmus+ Mobility Project (KA171).
The awarded grant aims to promote academic mobility between the two institutions and support the exchange of best practices, knowledge, and experiences over the next three years. This collaboration will provide students and academic staff with valuable international mobility opportunities while strengthening institutional ties.
Furthermore, the partnership will foster long-term cooperation in both educational and scientific fields, creating new opportunities for joint initiatives, collaborative research, and academic activities at both undergraduate and postgraduate levels. Through this collaboration, the two institutions aim to enhance the quality of education, encourage internationalization, and contribute to the development of a dynamic and globally connected academic community.