თსა-მ AMEE-ს ყოველწლიურ კონფერენციაზე ორი თემა წარადგინა
ევროპის სამედიცინო განათლების საერთაშორისო ასოციაციის (AMEE) ყოველწლიურ კონფერენციაზე (AMEE 2022), რომელიც ლიონში (საფრანგეთი) გაიმართა, თსა-მ ორი თემა წარადგინა.
თსა-ს ვიცე რექტორმა კვლევის მიმართულებით ეკატერინე კლდიაშვილმა და სამედიცინო განათლების ექსპერტმა დეა გოდერძიშვილმა წარადგინეს ზეპირი პრეზენტაცია სახელწოდებით: „Virtual Patient Simulators as a Pilot of eHealth Introduction in Medical Curricula“, ხოლო უწყვეტი პროფესიული განვითარების მენეჯერმა, კურიკულუმის კომიტეტის წევრმა მაკა ზარნაძემ, პრეზენტაცია წარადგინა თემაზე “The impact of the Self-Reflection on the Identification Learning needs of the Medical Students during preclinical years “.
ლიონში გამართულ კონფერენციას თსა-დან ასევე ესწრებოდნენ საგანმანათლებლო პროგრამის ხელმძღვანელი ცისანა ლომაშვილი და ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის უფროსი ნინო სიხარულიძე. კონფერენციის ფარგლებში აკადემიის წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს სხვადასხვა თემატურ ვორქშოპსა და სამუშაო შეხვედრაში. ამასთან, მათ შესაძლებლობა ჰქონდათ გაცნობოდნენ სამედიცინო განათლებაში აღიარებული ექსპერტების მოსაზრებებს და მონაწილეობა მიეღოთ დისკუსიებში როგორც მსგავსი, ასევე განსხვავებული ინტერესების მქონე კოლეგებთან მსოფლიოს სხვადასხვა კუთხიდან.
AMEE-ს კონფერენცია წლის ყველაზე მნიშვნელოვანი მოვლენაა სამედიცინო განათლებაში ჩართული ყველა პირისათვის. წელს კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღო 90 ზე მეტმა სამედიცინო სკოლამ მსოფლიოს სხვადასხვა კუთხიდან.

TMA presented two topics at the AMEE Annual Conference
Lyon (France) hosted the Annual Conference of the Association for Medical Education in Europe (AMEE), where TMA proudly appeared with two presentations.
TMA Vice Rector in Research - Dr. Ekaterine Kldiashvili and medical education expert Dea Goderdzishvili delivered an oral presentation "Virtual Patient Simulators as a Pilot of eHealth Introduction in Medical Curricula”, while the Manager of Continuous Professional Development and a member of the Curriculum Committee, Maka Zarnadze presented an e-Poster around the topic - "The impact of the Self-Reflection on the Identification Learning needs of the Medical Students during preclinical years"
Within the framework of the conference, attending members of TMA staff - Head of the Educational Program - Tsisana Lomashvili and the Head of the Quality Assurance Department Nino Sikharulidze, participated within various thematic workshops and meetings. In addition, members of TMA had opportunities to get acquainted with the most up-to-date opinions from the field experts and engage in discussions with colleagues from around the globe.
The AMEE conference serves as the most significant annual event for everyone, involved in medical education. This year, more than 90 medical schools from all over the world participated in the conference.