„სოფლის ექიმის 6 დღე“ - პანელური დისკუსია
ფოტოპროექტის „სოფლის ექიმის 6 დღე“ მონაწილე სტუდენტებმა პანელური დისკუსია გამართეს. თსა-ს სტუდენტებმა ნინო გაგუამ, მარიამ მამისაშვილმა, ელენე გუბელაძემ, ნანუკა ყაჭიურმა, მარიამ ჯორბენაძემ და ირინკა ისიანიმა თანატოლებს გაუზიარეს პროექტის განხორციელების პროცესში მიღებული გამოცდილება და შთაბეჭდილებები.
საუბრის ძირითადი დრო დაეთმო პროექტის მონაწილე სტუდენტების მაღალმთიანი აჭარის სოფლებში, სხალთაში, დაბა ხულოსა და ღორჭომში ჩატარებულ ექსპედიციას. გოგოებმა აუდიტორიას გააცნეს მაღალმთიანი აჭარის ექიმების მრავალფეროვანი ცხოვრება და თანატოლებს საკუთარი პერსპექტივიდან დანახული ექიმის პროფესია გაუზიარეს. სტუდენტები ერთი კვირის განმავლობაში ადგილობრივ სოფლის ექიმებთან ერთად ცხოვრობდნენ და მათ ყოველდღიურ ყოფასა და სამუშო პროცესს ფოტოკამერით აღბეჭდავდნენ. ასევე, ფოტოების პარალელურად ჩანაწერებსაც აკეთებდნენ.
ტრანს-დისციპლინური ხასიათის პროექტი, რომელიც თბილისის სამედიცინო აკადემიის ინსტიტუციურ კულტურას და მისიას ეხმიანება, მიზნად ისახავს, ერთი მხრივ, აამაღლოს მაღალმთიან რეგიონებში მცხოვრები ექიმების ცნობადობა და მეორე მხრივ, ხელი შეუწყოს სოფლებში ახალგაზრდა ექიმების დასაქმების მოტივაციას.
პროექტის დასკვნით ეტაპზე გაიმართა ფოტოგამოფენა და გამოიცა ჟურნალი, რომელიც პროექტის მონაწილე სტუდენტების მიერ გადაღებული ფოტოებს და მათ ჩანაწერებს აერთიანებს.

"6 Days of the Country Doctor" - Panel Discussion
Students participating in the photo project "6 Days of the Country Doctor" held a panel discussion. TMA students Nino Gagua, Mariam Mamisashvili, Elene Gubeladze, Nanuka Katchiuri, Mariam Jorbenadze, and Irinka Isiani shared their experiences and impressions during the implementation of the project with their peers.
The main time of the conversation was devoted to the expedition of the students participating in the project to the villages of the mountainous Adjara, Skhalta, Khulo, and Ghorchomi. The girls introduced the audience to the varied life of doctors in the Adjara region and shared with their peers the profession of a doctor seen from their own perspective. Students lived with local country doctors for a week and observed the daily life and work process of country doctors and captured them with a photo camera. They also took notes. The trans-disciplinary project, which echoes the institutional culture and mission of the Tbilisi Medical Academy, aims, on the one hand, to raise awareness of doctors living in mountainous regions and on the other hand, to promote the motivation for employment of young doctors in villages.
The project of a trans-disciplinary nature, which echoes the institutional culture and mission of the Tbilisi Medical Academy, aims, on the one hand, to raise awareness of doctors living in mountainous regions, and on the other hand, to promote the employment motivation of young doctors in villages.
At the final stage of the project, a photo exhibition was held and a magazine was published, which combines the photos taken by the students participating in the project and their notes.