CIF-ის ფარგლებში პროექტი „ინოვაცია და ტექნოლოგია მედიცინაში“დაფინანსდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს და მსოფლიო ბანკის ერთობლივი პროგრამის „ინოვაციის, ინკლუზიურობის და ხარისხის პროექტი – საქართველო I2Q (IBRD)” მიერ შექმნილი კონკურენტული ინოვაციის ფონდის (CIF) ფარგლებში, დაფინანსდა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და პეტრე შოთაძის სახელობის თბილისის სამედიცინო აკადემიის ერთობლივი პროექტი „ინოვაცია და ტექნოლოგია მედიცინაში“.
პროექტი გულისხმობს მედიცინის ერთსაფეხურიანი საგანმანათლებლო სასწავლო პროგრამით განსაზღვრულ სწავლების პროცესში კვლევის კომპონენტების განვითარებას და მათი განხორციელებისას პრობლემაზე და პროექტზე დაფუძნებული მეთოდების გამოყენებას.
ინოვაციური მიდგომა ხელს უწყობს სამედიცინო კურიკულუმის ფარგლებში სტუდენტური კვლევების განხორციელებას, რაც მნიშვნელოვანია ანალიზისა და სამეცნიერო-კვლევითი კონცეფციების პრაქტიკულად გამოყენებისთვის აუცილებელი უნარ-ჩვევების განვითარების თვალსაზრისით.

The project "Innovation and Technology for Medicine" was financed within the framework of CIF
Within the frames of the first call for proposals of joint programme “Georgia I2Q – Innovation, Inclusion and Quality” of the Ministry of Education and Science of Georgia and the World Bank created “Competitive Innovation Fund (CIF)”, the joint programme of Ilia State University and Petre Shotadze Tbilisi Medical Academy - "Innovation and Technology for Medicine" has been approved for funding.
The project aims to develop research components specific to a one-step medical education programme and to realize them via the application of the problem and project-based methodologies.
The implementation of this innovative approach within the medical curricula facilitates and supports the development of skills required for research, analysis, and practical application of the scientific-research concepts among students.