დერმატოლოგთა მსოფლიო კონგრესი
დერმატოლოგთა მსოფლიო კონგრესს სინგაპურმა უმასპინძლა. კონგრესში ევროპის ამბასადორის, საერთაშორისო სპიკერისა და სესიის თანათავმჯდომარის სტატუსით მონაწილეობდა თსა-ს მედიცინის სკოლის დეკანი ლალი მეკოკიშვილი. მისი მოხსენება შეეხებოდა სტაფილოკოკური ინფექციების თანამედროვე მკურნალობასა და პრევენციას. ღონისძიების ფარგლებში, მან ასევე მონაწილეობა მიიღო გენერალურ ასამბლეის მუშაობაში, როგორც დერმატოლოგთა საზოგადოებების საერთაშორისო ლიგის წარმომადგენელმა.
გარდა ამისა, მედიცინის სკოლის დეკანს დიალოგი ჰქონდა რომის, ვროცლავის, მიჩიგანის უნივერსიტეტის პროფესორებთან ერთობლივ სამომავლო პროექტებზე.
დერმატოლოგთა მსოფლიო კონგრესს 12000-ზე მეტი დელეგატი ესწრებოდა მსოფლიოს ყველა ქვეყნიდან. 300-მდე საერთაშორისო სპიკერმა აუდიტორიას გაუზიარა დარგის უახლესი მიღწევები და ინოვაციები.
დერმატოლოგთა მსოფლიო კონგრესი 4 წელიწადში ერთხელ იმართება და დარგის უმნიშვნელოვანეს სამეცნიერო-პრაქტიკულ მოვლენას წარმოადგენს.

World Congress of Dermatologists
Singapore hosted the World Congress of Dermatologists. Lali Mekokishvili, Dean of the School of Medicine of TMA, participated in the congress as the European Ambassador, international speaker, and co-chairman of the session. Her report was about modern treatment and prevention of staphylococcal infections. Within the framework of the event, she also participated in the work of the General Assembly as a representative of the International League of Dermatological Societies.
In addition, the Dean of the School of Medicine had a dialogue with the professors of the University of Rome, Wroclaw, Michigan on joint future projects.
More than 12,000 delegates from all countries of the world attended the World Congress of Dermatologists. About 300 international speakers shared the latest achievements and innovations in the field with the audience.
The World Congress of Dermatologists is held once every 4 years and is the most important scientific and practical event in the field.