კონფერენცია "საქართველოსმცოდნეობის დღე"
ლონდონში, უესტმინსტერის უნივერსიტეტში საქართველოსადმი მიძღვნილი ყოველწლიური კონფერენცია: "საქართველოსმცოდნეობის დღე" გაიმართა. წლევანდელი კონფერენცია მიეძღვნა სხვადასხვა სფეროში მოღვაწე ქართველ პროფესიონალ ქალებს. ღონისძიების ფარგლებში, სფეროს თითო შერჩეულმა წარმომადგენელმა ისაუბრა საკუთარ პროფესიაზე.  მედიცინაზე სასაუბროდ ღონისძიებაზე მიწვეული იყო თბილისის სამედიცინო აკადემიის მედიცინის სკოლის დეკანი ლალი მეკოკიშვილი. იგი დისტანციურად დაესწრო კონფერენციას და ისაუბრა გამორჩეულ ქართველ ექიმ ქალებზე, სამედიცინო განათლებაზე, უმაღლეს სამედიცინო განათლებაში მიმდინარე საინტერესო ცვლილებები განიხილა თსა-ს მაგალითზე, ისაუბრა პოსტდიპლომურ განათლებაზე და საკუთარ პროფესიულ გზაზე.
შეხვედრას ესწრებოდნენ ბრიტანულ-ქართული საზოგადოების მესვეურები, უესტმინსტერის უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალი, სტუდენტები, ქართული დიასპორის წარმომადგენლები და საქართველოთი დაინტერესებული სხვა პირები.
"საქართველოსმცოდნეობის დღეს" უკვე 36 წელია რეგულარულად მასპინძლობს უესტმინსტერის უნივერსიტეტი და მისი მიზანია საქართველოს მეცნიერებისა და კულტურის პოპულარიზაცია დიდ ბრიტანეთში.
ღონისძიება ჩატარდა დიდი ბრიტანეთის უესტმინსტერის უნივერსიტეტის, ბრიტანეთში საქართველოს საელჩოს და ბრიტანულ-ქართული საზოგადოების ორგანიზებითა და მხარდაჭერით.

Conference Georgian Studies Day
The University of Westminster (London) hosted the annual conference “Georgian Studies Day". This year's conference was dedicated to Georgian professional women working in various fields. Within the framework of the event, one selected representative of the field spoke about his/her profession. Lali Mekokishvili, Dean of the School of Medicine of Tbilisi Medical Academy, was invited to the event to talk about medicine. She attended the conference remotely and talked about outstanding Georgian female doctors, and medical education, discussed the interesting changes in higher medical education on the example of TMA, and talked about post-graduate education and her professional path.
The meeting was attended by representatives of the British-Georgian society, academic staff of the University of Westminster, students, representatives of the Georgian diaspora, and other persons interested in Georgia.
"Georgian Science Day" has been regularly hosted by the University of Westminster for 36 years and its purpose is to promote Georgian science and culture in Great Britain.
The event was organized and supported by the University of Westminster, the Embassy of Georgia in Great Britain, and the British-Georgian community.