თსა-ში კიდევ ერთი სტუდენტური კლუბი, „გულის მცველები“ დაარსდა. კლუბი წარადგინა თსა-ს საერთაშორისო სტუდენტმა რიშუ შაჰმა, რომელიც ამავდროულად კლუბს უხელმძღვანელებს. მან აუდიტორიას გააცნო კლუბის მიზნები და სამომავლო გეგმები.
კლუბი, რომლის დევიზიც არის „იყავი დროული და ენერგიული“ მიზნად ისახავს სტუდენტების გაერთიანებას კარდიოლოგიური თემების გარშემო.
კლუბის წევრი სტუდენტები, განიხილავენ განსაკუთრებულ შემთხვევებს, ერთმანეთს გაუზიარებენ ინფორმაციას უახლესი კვლევებისა და აღმოჩენების შესახებ, მოაწყობენ დისკუსიებს სფეროს ექსპერტების მონაწილეობით და ა.შ.
აღსანიშნავია ის, რომ კლუბის ხელმძღვანელებმა რიშუ შაჰმა და გვანცა ომიაძემ, რომელიც კლუბის ვიცე-პრეზიდენტია უკვე დაგეგმეს თემატური შეხვედრები სტუდენტებთან. მომდევნო ერთი კვირის განმავლობაში ჩატარდება ელექტროკარდიოგრაფიის (ეკგ) კურსი, რომლის მიზანია დაინტერესებული სტუდენტებს გაუზიარონ ეკგ-ს საბაზისო ცოდნა. კურსი მოიცავს დისკუსიის სესიებს, ტესტებისა და სახალისო აქტივობებს.
„მოხარული ვარ, რომ ეს კლუბი დაარსდა. კლუბის შექმნის იდეა ზამთრის არითმიის სკოლაში გამიჩნდა, რომელიც წელს ბაკურიანში განხორციელდა. მასში 60-ზე მეტმა სტუდენტმა მიიღო მონაწილეობა როგორც თსა-დან ასევე, საქართველოს სხვადასხვა უნივერსიტეტიდან. ზამთრის სკოლაში ასევე მონაწილეობდნენ მედიცინის სტუდენტები თურქეთიდანაც. ჩვენი კლუბის მიზანია CanMED-ის როლების შესაბამისად კოორდინაცია გავუწიოთ ერთობლივ ღონისძიებებს, სემინარებსა და კონფერენციებს, და ხელი შევუწყოთ უამრავ სხვა საგანმანათლებლო ინიციატივას“ - აღნიშნა რიშუმ.

Guardians of The Heart Squad
Another student club, " Guardians of The Heart Squad" was founded in TMA. The club was introduced by TMA international student Rishu Shah, who at the same time will lead the club. She introduced the club's goals and plans to the audience.
The club’s motto is " Staying current & rhythmic", and aims to unite students around cardiology topics.
Students who are members of the club will discuss special cases, share information about the latest research and discoveries, organize discussions with the participation of experts in the field, etc.
It is worth noting that the heads of the club, Rishu Shah and Gvantsa Omiadze, who are the vice-president of the club, have already planned thematic meetings with the students. During the next week, an electrocardiography (ECG) course will be held, the purpose of which is to share the basic knowledge of ECG with interested students. The course includes discussion sessions, quizzes, and fun activities.
“I am glad that this club was founded. The idea of ​​creating a club came to me at the winter arrhythmia school, which took place this year in Bakuriani. More than 60 students from TMA and different universities in Georgia took part in it. Medical students from Turkey also participated in the winter school. Our club's goal is to adhere to our CanMED roles, coordinate collaborative events, workshops, and conferences, foster networking opportunities, and facilitate numerous other educational initiatives“ - Rishu noted.