ლალი მეკოკიშვილი EADV-ის დირექტორთა საბჭოს წევრად აირჩიეს
თსა-ს მედიცინის სკოლის დეკანი, ლალი მეკოკიშვილი ევროპის დერმატო-ვენეროლოგიის აკადემიის (EADV) დირექტორთა საბჭოში საქართველოს წარმომადგენლად აირჩიეს. არჩევნები ჩატარდა ელექტრონულად, ფარული კენჭისყრით, რომელშიც მონაწილეობას იღებდნენ აკადემიის წევრები საქართველოდან.
შედეგები ცნობილი გახდა EADV გენერალურ ასამბლეაზე კონგრესის მიმდინარეობის დროს.
EADV კონგრესს წელს ამსტერდამმა (ნიდერლანდები) უმასპინძლა, სადაც თსა-ს სახელით ლალი მეკოკიშვილმა ელექტრონული პოსტერით კლინიკური კვლევის შედეგები წარადგინა. კვლევა ეხებოდა  ფსორიაზის მონოკლონური ანტისხეულებით მკურნალობას.
ევროპის დერმატოვენეროლოგთა ასოციაცია ყველაზე მრავალრიცხოვანი და პრესტიჟული ორგანიზაციაა დარგში. იგი აერთიანებს 11000 ზე მეტ წევრს. წელს კონგრესში 17000 დელეგატი მონაწილეობდა მსოფლიოს თითქმის ყველა ქვეყნიდან.

Lali Mekokishvili was elected as a member of the Board of Directors of EADV
The dean of the School of Medicine of TMA, Prof. Lali Mekokishvili, was elected to represent Georgia on the Board of Directors of the European Academy of Dermatology and Venereology (EADV). The elections were held electronically, by secret ballot, and members of the Academy from Georgia
participated.
The results were announced during the Congress at the EADV General Assembly which was hosted in Amsterdam (Netherlands). On behalf of TMA, Prof. Lali Mekokishvili, presented the results of clinical research with an electronic poster. The study contained important findings included the treatment of psoriasis with monoclonal antibodies.
The European Association of Dermatovenereologists is one of the biggest and prestigious organization
in the field. It unites more than 11,000 members. This year, 17,000 delegates from almost all countries from around the world participated in the congress.