პროფესორ კირან პანდიტის (აშშ) საჯარო ლექცია თსა-ში
თსა-ს აკადემიური პერსონალისთვის ამერიკელი კოლეგის დოქტორ კირან პანდიტის (MD, MPH) საჯარო ლექცია გაიმართა. შეხვედრა ონლაინ რეჟიმში მიმდინარეობდა და მისი მთავარი თემა იყო Beyond Student Evaluations of Teaching and Educator Portfolios: A Multisource, Longitudinal System for Evaluating Teaching, რაც სწავლების შეფასების მრავალწყაროიან და გრძელვადიან მიდგომას ეხებოდა.
შეხვედრის ფარგლებში, დოქტორმა პანდიტმა წარადგინა პრეზენტაცია, სადაც ხაზი გაესვა საკითხს, რომ სტუდენტის მიერ ლექტორის და სწავლების პროცესის შფასება არ უნდა იყოს ერთადერთი ინსტრუმენტი აკადემიური პერსონალის შეფასებისას. პრეზენტაციის დროს მომხსენებელმა აუდიტორიას გაუზიარა გამოცდილება სწავლების ხარისხის შეფასების ალტერნატიული მეთოდების შესახებ და გააცნო კონკრეტული პრაქტიკული მაგალითები. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო საკითხს — როგორ უნდა მოხდეს პედაგოგის პროფესიული იდენტობის (Teacher Identity) ჩამოყალიბებისა და განვითარების ხელშეწყობა აკადემიურ სივრცეში.
კირან პანდიტი არის ვიცე დეკანი ფაკულტეტის განვითარების მიმართულებით   ალბერტ აინშტაინის კოლეჯში, (ნიუ-იორკი, აშშ).  მას მრავალწლიანი და მრავალმხრივი გამოცდილება აქვს სამედიცინო განათლებაში, ფაკულტეტის განვითარებასა და სასწავლო პროგრამების ინოვაციურ დაგეგმვაში. იგი ამავდროულად ხელმძღვანელობს უნივერსიტეტებს შორის თანამშრომლობას ჯანდაცვის პროფესიებში სწავლების შეფასებისა და შეფასების მიმართულებით. იგი არის არაერთი საერთაშორისო კონფერენციის მონაწილე და თსა-ს აკადემიური პერსონალისა და დოქტორ პანდიტის თანამშრომლობაც სწორედ მსგავსი კონფერენციის, კერძოდ AMEE -2024 კონფერენციის ფარგლებში დაიწყო გასულ წელს.
ამერიკელ კოლეგასთან სამუშაო შეხვედრა ორგანიზებული იყო თბილისის სამედიცინო აკადემიის ფაკულტეტის განვითარების დეპარტამენტის მიერ.

A public lecture by an American colleague, Dr. Kiran Pandit (MD, MPH), was held for the academic staff of Tbilisi Medical Academy (TMA). The meeting took place online, and its main topic was Beyond Student Evaluations of Teaching and Educator Portfolios: A Multisource, Longitudinal System for Evaluating Teaching. The presentation focused on a multisource and long-term approach to evaluating teaching.
During the meeting, Dr. Pandit delivered a presentation in which he emphasized that student evaluations should not be the sole method for assessing academic staff and the teaching process. He shared his experience with alternative methods for evaluating teaching quality and presented concrete, practical examples. Special attention was given to the importance of fostering and developing a teacher’s professional identity within the academic environment.
Dr. Kiran Pandit is the Vice Dean for Faculty Development at Albert Einstein College of Medicine, New York, USA. He has extensive experience in medical education, faculty development, and innovative curriculum design. He also leads institution-wide initiatives related to the assessment and evaluation of health professions education. Dr. Pandit is a frequent participant in international conferences. His collaboration with TMA academic staff began last year during a similar event; the AMEE 2024 conference.
The working meeting with the American colleague was organized by the Faculty Development Department of Tbilisi Medical Academy.