საგრანტო კონკურსი „მედიცინა და ინოვაცია“
პროექტის „InTech4MED - ინოვაცია და ტექნოლოგია მედიცინაში“ ფარგლებში გამოცხადდა საგრანტო კონკურსი „მედიცინა და ინოვაცია“. მისი მიზანია სტუდენტური კვლევითი აქტივობის ხელშეწყობა.
საგრანტო კონკურსში „მედიცინა და ინოვაცია“ მონაწილეობის უფლება აქვს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის მედიცინის სკოლის და პეტრე შოთაძის სახელობის თბილისის სამედიცინო აკადემიის აქტიური სტატუსის მქონე სტუდენტებს.
საგრანტო კონკურსში „მედიცინა და ინოვაცია“ მონაწილეობის მისაღებად აპლიკანტმა 2024 წლის 28 თებერვლამდე საპროექტო განაცხადი ქართულად და ინგლისურად უნდა წარმოადგინოს ელექტრონული ფოსტის მისამართზე research@tma.edu.ge.
სტუდენტური კვლევითი პროექტის ხანგრძლივობა შეიძლება იყოს 6 თვე.
სტუდენტური კვლევითი პროექტის ჯამური ბიუჯეტი არ უნდა აღემატებოდეს 10,000.00 (ათი ათას) ლარს. ის შეიძლება გამოყენებული იყოს კვლევის განსახორციელებლად აუცილებელი რეაქტივების და/ან სახარჯი მასალების შესაძენად.
საგრანტო კონკურსში წარმოდგენილ საპროექტო განაცხადებს აფასებს სამეცნიერო საბჭო „მედიცინა და ინოვაცია“.

Call for proposals “Medicine and Innovation”
Within the frames of the project „InTech4MED – Innovation and Technology in Medicine” has been announced the call for proposals “Medicine and Innovation”. It aims to facilitate students’ research activities.
Students with active status at Ilia State University School of Medicine and Petre Shotadze Tbilisi Medical Academy are eligible to participate in the call for proposals for “Medicine and Innovation.”
To participate in the "Medicine and Innovation" call for proposals, the applicant must send to the email address research@tma.edu.ge by February 28, 2024, a project application.
The duration of the student research project can be 6 months.
The total budget for the student research project should not exceed 10,000.00 (ten thousand) GEL. This budget can be utilized for the procurement of reagents and/or consumables essential for conducting the research.