პროექტი „მედიცინა და ფსიქოლოგია“
თსა-ს სტუდენტური კლუბის „საზოგადოების დამხმარეების“  ხელმძღვანელმა ანანო ახობაძემ ამერიკულ საბჭოებში ახალი პროექტი „მედიცინა და ფსიქოლოგია“ განახორციელა. ამ ინიციატივამ  თბილისის სამედიცინო აკადემიისა (თსა) და თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის (თსუ) სტუდენტები გააერთიანა.
პროექტი ითვალისწინებდა ფსიქოლოგიასა და სამედიცინო სფეროებს შორის ურთიერთკავშირის ხაზგასმას. ფსიქოლოგიის მიმართულებას უძღბებოდნენ თსუ-ს სტუდენტები, რომლებმაც ჩაატარეს ტრენინგი, ხოლო სამედიცინო მიმართულებაზე ანანო ახობაძემ ისაუბრა. მან დამსწრე აუდიტორიას პირველადი გადაუდებელი დახმარების ვორკშოფი შესთავაზა, რომელიც მოიცავდა ისეთ ტექნიკებს როგორიცაა: არტაშნისა და ტურნიკეტის გამოყენება, სამკუთხა სახვევის გამოყენება, ძლიერი სისხლდენის დროს მოქცევის წესბი და სხვ. ამასთან, მან აუდიტორიას გაუზიარა პრაქტიკული რჩევები, რომელიც უნდა გაითვალისწინოს კრიტიკულ სიტუაციაში მყოფმა ადამიანმა, პირველადი გადაუდებელი დახმარების აუცილებლობის შემთხვევაში.
პროექტი „მედიცინა და ფსიქოლოგია“ მიზნად ისახავდა აღენიშნა ორივე სფეროს საერთო მისია: ადამიანების დახმარება. მან ხაზი გაუსვა ინდივიდუალურად ფსიქოლოგიის და მედიცინის უნიკალურ მნიშვნელობას, წარმოაჩინა მათი როლი ადამიანების ცხოვრების გაუმჯობესებაში.

Project "Medicine and Psychology"
By the initiative of the head of TMA's student club "Helpers of Community", Anano Akhobadze, the project "Medicine and Psychology" was implemented at the American Councils. This initiative brought together students from Tbilisi Medical Academy (TMA) and Tbilisi State University (TSU).
The project aimed to emphasize the connection between psychology and medicine. TSU students led the psychological training, while Anano focused on the Medical aspect. She conducted a hands-on first aid workshop, covering essential techniques such as using tourniquets, triangular bandages, and managing severe bleeding. Anano also shared practical advice for responding to critical situations requiring first aid.
The “Medicine and Psychology” project aimed to celebrate the shared mission of both fields: "helping people". It individually highlighted the unique importance of psychology and medicine, showcasing their roles in improving lives.