თსა-ს კურსდამთავრებულის ვიზიტი კადემიაში
რამდენად მნიშვნელოვანია ემპათია პრაქტიკაში, კლინიკური ურთიერთობები და სოციალურ პროექტებში ჩართულობა - ამ საკითხზე სასაუბროდ, თსა-მ აკადემიის კურსდამთავრებულს, გიორგი თათელიშვილს უმასპინძლა.
სტუმარმა სტუდენტებს გაუზიარა საკუთარი გამოცდილება სოციალურ პროექტებში მონაწილეობის შესახებ. იგი ახლა იწყებს მონაწილეობას ახალ პროექტში, ფსიქიკური ჯანმრთელობის მქონე პირთა დღის ცენტრში, რის შესახებაც ინფორმაცია მიაწოდა სტუდენტებს და შესთავაზა ჩართულობა აღნიშნულ პროექტში.
“სასიამოვნო იყო უნივერსიტეტში დაბრუნება და საუბარი ემპათიისა და სოციალური ჩართულობის მნიშვნელობაზე. ერთად დავფიქრდით, როგორ შეიძლება ახალგაზრდულმა ინიციატივებმა რეალურად შეცვალოს გარემო და ადამიანთა ცხოვრება უკეთესობისკენ” აღნიშნა მან.
გიორგი თათელიშვილმა 2022 წელს დაამთავრა აკადემია, 2020 წლიდან კი აქტიურად არის ჩართული სხვადასხვა აქტივობაში. იგი აქტიურად იყო ჩართული კოვიდ პანდემიის წინააღმდეგ ბრძოლაში, შემდეგ კი სხვადასხვა სოციალურ პროექტში. მათგან ყველაზე გამორჩეულია სოციალური პროექტი ,,მესტუმრე’’.

TMA Alumnus Visits the Academy
Tbilisi Medical Academy (TMA) hosted the graduate Dr. Giorgi Tatelishvili to speak to the students about the importance of empathy in practice, clinical relationships, and involvement in social projects.
Dr. Giorgi shared his experience participating in social projects with the students. He is currently participating in a new project- a day center for people with mental health issues- about which he provided information to the students and invited them to get involved.
“It was nice to return to the university and talk to you about important topics. Together, we thought about how youth initiatives can really change the environment and people's lives for the better,” he noted.
Dr. Giorgi Tatelishvili graduated from the Academy in 2022, and had been actively involved in various activities since the year 2020. He was also involved in the fight against the COVID-19 pandemic, and then in various social projects. The most notable of them is the social project "Mestumre".