ცხადდება რეგისტრაცია თსა-სა და საქართველოს არითმიის სკოლის მიერ ორგანიზებულ ერთობლივ სამდღიან ზამთრის სკოლაში, რომელიც ჩატარდება ბაკურიანში, 2026 წლის 27 თებერვლიდან 1 მარტამდე.
ზამთრის სკოლის ფარგლებში საშუალება გექნებათ დაესწროთ საინტერესო ლექციებს და ვორქშოფებს არითმიისა და გადაუდებელი მდგომარეობების დროს ელექტროკარდიოგრამის სწორი და სწრაფი ინტერპრეტაციის საფუძვლების შესახებ.
საინტერესო და ინფორმატიულ სამეცნიერო პროგრამასთან ერთად, ჩაერთვებით სოციალურ საინფორმაციო კამპანიაში „პირველადი გადაუდებელი დახმარება გულის გაჩერების დროს“, რომელიც ჩატარდება ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული ERASMUS+ პროექტ LIFESTRAND -ის ხელშეწყობით, რომელიც მიზნად ისახავს ფართო საზოგადოებისთვის პირველადი დახმარების უნარების სწავლებას და ამ მიმართულებით გამოცდილების გაზიარებას.
ზამთრის სკოლაში მონაწილეობის ხარჯები სრულად იფარება თსა-ს მიერ და მოიცავს მგზავრობას, სასტუმროში განთავსებას და კვებას.
პროგრამის დასრულების შემდეგ მონაწილეებს გადაეცემათ შესაბამისი სერტიფიკატები.
ზამთრის სკოლაში მონაწილეობა შეუძლიათ 5-11 სემესტრის სტუდენტებს, რომელთა GPA-ც აღემატება 2.5.
პროგრამის სამუშაო ენა - ინგლისური.
რეგისტრაციისათვის შეავსეთ შესაბამისი ფორმა 2026 წლის 15 თებერვლამდე (https://forms.gle/b33KyvDtxJctRDgs6) და თან დაურთეთ თქვენი CV და სამოტივაციო წერილი ინგლისურ ენაზე. გაითვალისწინეთ, მონაწილეთა რაოდენობა შეზღუდულია და დაგვიანებული აპლიკაციები არ მიიღება.
დამატებითი კითხვების შემთხვევაში შეგიძლიათ მიმართოთ ზამთრის სკოლის ხელმძღვანელს, ია ავალიანს - i.avaliani@tma.edu.ge

Announcement for the TMA students!
We are pleased to invite you to register for a three-day winter school, which will take place in Bakuriani from February 27 till March 1, 2026 and is organised by joint efforts of TMA and the Georgian School of Arrhythmia.
While attending the winter school, you will have the opportunity to participate in interesting lectures and workshops around the topic of arrhythmia and strengthen your knowledge regarding the basics of correct and rapid interpretation of electrocardiograms in emergency situations.
Along with an interesting and informative scientific programme, you will engage in the social information campaign “First Aid during Cardiac Arrest”, which will be held with the support of the EU-funded ERASMUS+ project LIFESTRAND. This project in its turn aids to increase awareness and first aid skills among the general public and facilitate knowledge transfer regarding the matter.
The fees for participation in the winter school are fully covered by TMA and includes travel, hotel accommodation and meals.
After completion of the programme, participants will be awarded relevant certificates.
Students from 5-11 semesters with a GPA of more than 2.5 can participate in the Winter School. The working language of the programme is English.
In order to register, please fill out the application form (https://forms.gle/b33KyvDtxJctRDgs6) latest by February 15, 2026 and attach your CV and motivation letter in English. Please note that the number of participants is limited and late applications will not be accepted.
In case of additional questions, you can contact the head of the Winter School, Ia Avaliani - i.avaliani@tma.edu.ge