არითმიის ზამთრის სკოლა 2026
თბილისის სამედიცინო აკადემიისა და არითმიის სკოლის თანაორგანიზებით, ბაკურიანმა წელსაც ტრადიციულად უმასპინძლა პროექტს - „არითმიის ზამთრის სკოლა 2026“.
არითმიის ზამთრის სკოლა ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი საგანმანათლებლო ღონისძიებაა, რომელიც მიზნად ისახავს მედიცინის სტუდენტებისა და ახალგაზრდა ექიმების ცოდნის ამაღლებას ელექტროკარდიოგრაფიის (ეკგ) და არითმიის მართვაში.
ზამთრის სკოლის ინიციატივა უკვე რამდენიმე წელს ითვლის, ბოლო ორი წელი კი ღონისძიება თბილისის სამედიცინო აკადემიის ინსტიტუციური პროექტის LIFESTRAND-ის ეგიდით ხორციელდება.
სამი დღის განმავლობაში მონაწილეები სიღრმისეულად მუშაობდნენ ეკგ-ს ინტერპრეტაციაზე, არითმიების ამოცნობასა და მართვაზე, ასევე გადაუდებელი დახმარებისა და ტრიაჟის პრაქტიკულ ალგორითმებზე. რეალურმა კლინიკურმა ქეისებმა, სიმულაციურმა გარემომ და გუნდურმა მუშაობამ პროგრამა განსაკუთრებით ინტერაქციული და შედეგზე ორიენტირებული გახადა.
დასკვნითი დღე დაეთმო კლინიკური ქეისების განხილვასა და Kahoot-ის კონკურსს, სადაც მონაწილე უნივერსიტეტებს შორის ინდივიდუალურ და გუნდურ ასპარეზზე თსა-ს სტუდენტებმა პირველი ადგილი დაიკავეს.
„არითმიის ზამთრის სკოლა“ არ არის მხოლოდ ტრენინგი, ეს არის სივრცე, სადაც თეორია პრაქტიკად იქცევა და მომავალი ექიმები სწავლობენ სწრაფი, ზუსტი და პასუხისმგებლიანი გადაწყვეტილებების მიღებას.

Arrhythmia Winter School 2026
Co-organized by Tbilisi Medical Academy and the Arrhythmia School, Bakuriani once again hosted the project “Arrhythmia Winter School 2026”.
It is an important educational event aimed at enhancing the knowledge of medical students and young doctors in electrocardiography (ECG) and arrhythmia management.
This initiative has been successfully implemented for several years. For the past two years, it has been conducted under the aegis of Tbilisi Medical Academy’s institutional project LIFESTRAND.
Over the course of three intensive days, participants engaged in in-depth training on ECG interpretation, recognition and management of arrhythmias, as well as practical emergency care and triage algorithms. Real clinical cases, simulation-based learning, and team-based activities made the program highly interactive and outcome-oriented.
The final day featured clinical case discussions and an interactive Kahoot-based competition, where TMA students distinguished themselves among participating universities, securing first place in both individual and team categories.
The “Arrhythmia Winter School” is more than a training program. It is a professional learning environment where theory is translated into practice, and future physicians develop the ability to make timely, accurate, and responsible decisions in critical situations.