რეგისტრაცია „გამოყენებითი საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის“ პროგრამაზე
• გამოცხადდა მიღება 2024-2025 სასწავლო წლისთვის შპს პეტრე შოთაძის სახელობის თბილისის სამედიცინო აკადემიისა და (ა)იპ ჯიპა - საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის „გამოყენებითი საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის“ ერთობლივ უმაღლეს საგანმანათლებლო პროგრამაზე.
• 2024-2025 სასწავლო წლისთვის, ერთობლივ სამაგისტრო პროგრამაზე სწავლის გაგრძელების მსურველ მაგისტრანტობის კანდიდატთა მიერ რეგისტრაცია ხორციელდება 2024 წლის 9 სექტემბრის ჩათვლით  შემდეგ ბმულზე:  https://forms.tma.edu.ge
• მაგისტრანტობის კანდიდატების შერჩევის მიზნით, შიდა  მისაღები გამოცდა და გასაუბრება კომისიასთან ჩატარდება არაუგვიანეს 2024 წლის 13  სექტემბრისა.
• საპრეტენზიო განაცხადის მიღება-განხილვის პროცესი განხორციელდება არაუგვიანეს 2024 წლის 18 სექტემბრისა.
• ერთობლივ სამაგისტრო პროგრამაზე სწავლის გაგრძელებით დაინტერესებულმა მაგისტრანტობის კანდიდატმა რეგისტრაციის დროს უნდა წარმოადგინოს შემდეგი დოკუმენტაცია:
1. პირადობის მოწმობა/პასპორტი;
2. დიპლომი /ცნობა უნივერსიტეტიდან;
3. ნიშნების ფურცელი;
4. რეზიუმე (CV);
5. სამოტივაციო წერილი;
6. წვევამდელის მიწერის მოწმობა სამხედრო კომისარიატიდან (მხოლოდ ვაჟებისთვის);
7. ინგლისური ენის B2 დონის დამადასტურებელი სერტიფიკატი/ცნობა იმის შესახებ, რომ ბაკალავრის ან შემდგომი საფეხურის საგანმანათლებლო პროგრამა შეისწავლა ინგლისურ ენაზე.

Registration for "Applied Public Health" Program
• Admission for the 2024-2025 academic year has been announced for the Joint Master’s Program in Applied Public Health, offered by Petre Shotadze Tbilisi Medical Academy (TMA) and the Georgian Institute of Public Affairs (GIPA).
• Candidates seeking to apply for the Joint Master’s Program may complete the registration process via the following link: https://forms.tma.edu.geno later than September 9, 2024.
• The internal entrance examination and interview with the selection committee for the master’s candidates will be conducted by September 13, 2024, at the latest.
• The process of receiving and reviewing appeals will be completed by September 18, 2024, at the latest.
• Candidates wishing to apply for the Joint Master’s Program are required to submit the following documents at the time of registration:
1. Identification card or passport;
2. Diploma or certificate from the university;
3. Transcript;
4. Curriculum Vitae (CV);
5. Motivation letter;
6. A certificate verifying English language proficiency at the B2 level, or a document confirming that the bachelor’s or subsequent degree program was conducted in English.